TOPFEST SLOVAKIA 2024: rock – metal – punk. Show must go on!

topfest24

Metalovo-rockovo-punkový festival plný svetových a domácich hviezd, najväčší na Slovensku, prinesie toto leto na letisko v Žiline nadupanú show. Sprievodné akcie dodajú šmrnc festivalu počas letných dní od 27. do 29. júna 2024. Program to bude parádny a nebudeš vedieť čo skôr, takže sa priprav na poriadne metalovou jízdu.

Čakajú ťa 3 pódia, MEGA FORCE STAGE, PINK PANTHER STAGE a MOTO STAGE, na ktorých svoje pecky roztočia kapely, s ktorými sa môžeš vyblázniť počas troch dní.

Deň prvý

Na PINK PANTHER STAGE vystúpia aj Heľenine oči, Alkehol, PHIL CAMPBELL AND THE BASTARD SONS, ktorej zakladateľom je Phil Campbell, dlhoročný gitarista skupiny Motörhead. Večer vystúpi metalová  RISE OF THE NORTHSTAR, hyper-heavy rage music kapela, ktorá mieša prvky amerického hip-hopu a brutálneho groove metalu. MEGAFORCE STAGE bude hostiť kapelu AVANTASIA a SCORPIONS. Prvý deň festivalu nocou zaznejú tóny koncertov takých mien ako Michal Penk. Vystúpi česká kapela Sebastien, ktorá bude hrať na MOTO STAGE pódiu.

Deň druhý

V piatok sa zhostia PINK PANTHER pódia krásne death-metalové kúzelníčky kapely CRYPTA z Brazílie, ktoré patria k elite metalu a zasiahnu metalové srdcia svojich fanúšikov už druhý deň na najväčšom metalovo-rockovom festivale TOPFEST 2024 na Slovensku.

CRYPTA spája klasický death metal s moderným zvukom a považuje sa za najvzrušujúcejšiu kapelu death metalovej hudby. A nesmierne pracovitú. V auguste 2023 vydali vynikajúci album Shades of Sorrow a jeho dynamiku zaiste prenesie kapela aj na pódium TOPFESTU 2024 na Slovensku.

crypta
Fernanda Lira, Tainá Bergamaschi, Crypta, Collosseum club, Košice, 2024, zdroj: Zuzana Mitra
CRYPTA – The Other Side Of Anger

MEGAFORCE STAGE bude hostiť českých monštruóznych a maskovaných DYMYTRY, ktorí hrali s vrelým prijatím svojej DYMYTRY rodiny aj na TOPFESTE Slovensko 2023 ešte v zostave s ich dlhoročným spevákom Janom Macků, Protheom s jeho nezabudnuteľným hlasom, ktorý sa venuje už sólo kariére. DYMYTRY oslávili minulý rok svoje 20. narodeniny veľkolepou oslavou vo vypredanej O2 Aréne v Prahe a teda zážitok to bol na zimomriavky! Zažité, nacítené live. Tento rok peckujú novú éru DYMYTRY svoje metalové hity ďalej s novým spevákom, ktorým je Václav Noid Bárta, aj na Monster Meeting a vystúpia aj 28.6.2024 na TOPFESTE SLOVAKIA 2024 v Žiline.

11GORGYQXCbluGORGY BOMBING
Jan „Gorgy“ Görgel, Dymytry, Topfest Slovakia 2023, zdroj: Zuzana Mitra
Dymytry – ADIEU
MM 2024 mega 1920x679 1
Zdroj: https://www.dymytry.cz/

Dymytry si zároveň podmania metalové územie Smer klubu 77 spolu s kapelou Arakain a kapelou Alkehol v Žiline. Agentúra TOPFEST MANAGEMENT pripravila od  začiatku júla po koniec augusta štyri rockové večery a Žilina bude tak celé leto mestom ROCKU.

zilina
Zdroj: https://topfestofficial.sk/clanok/134/hlavnym-mestom-rocku-sa-stane-toto-leto-zilina

Slovenskí ČAD dajú svoj nezbedný zraz metalových zbojníkov v piatok večer na MOTO STAGE na najväčšom festivale rocku a metalu TOPFEST Slovensko 2024. V meste ožijú “medvede“ (rovnomenný názov ich posledného albumu) a začne sa trashmetal “tancovačka“, akú dokážu vyburcovať práve kapela ČAD a Pišta Vandal zo Svätého Jura.

cad
Pišta Vandal, Čad, Collosseum club, Košice, 2021, zdroj: Zuzana Mitra

Kapela je dvojnásobným držiteľom najprestížnejšej slovenskej hudobnej ceny Rádiohlavy v kategórii Hard and Heavy a jednou z najdlhšie nepretržite fungujúcich extrémnych skupín v rámci svojho regiónu.

ČAD – Železný mejdan

Večer sa ešte len rozbieha a pódium bude patriť kapelám ako PANOPTIKO, keď vystúpi Lord Panoptik so svojím súborom tajomných kreatúr. V Česku hrajú spolu s TRAKTOR a DYMYTRY na ich MONSTER MEETING festivaloch.

Neskorý večer prinesú svoje rockové fluidum aj českí WANASTOWI VJECI, KABÁT a koncerty odohrajú na MEGAFORCE STAGE.

Tretí deň

TOPFEST SLOVAKIA 2024 a jeho metalovo rocková nádielka bude vrcholiť vychutnávaním hudby kapiel ako ECLIPSE, festivalový český TRAKTOR, ktorý sú na hudobnej scéne už 22 rokov, zahrajú na MEGAFORCE STAGE.

Kanadská trash, speed, groove metalová kapela ANNIHILATOR, založená v roku 1984 v Ottawe gitaristom Jeffom Watersom. Spoločne so spevákom Johnom Batesom napísal a nahral historicky prvú skladbu ANNIHILATOR, ktorá sa ale nikdy neobjavila na hudobnom CD.  35 rokov po vydaní legendárneho albumu ALICE IN HELL kapela ANNIHILATOR ho zahrá celý, práve na TOPFESTE 2024 ako na jedinom EXKLUZÍVNOM festivalovom VYSTÚPENÍ v Európe.  Na TOPFESTE Slovensko 2024 kapela obsadí MEGAFORCE STAGE.

Annihilator – Alison Hell

Američania FIVE FINGER DEATH PUNCH vystúpia v sobotu večer na pódiu MEGAFORCE STAGE. Koncertujú s kapelou Metallica po celej severnej Amerike, Mexiku, Európe na ich M72 World Tour do konca roka 2024.

Maďarský EKTOMORF, kapela ktorú založil svojrázny a charizmatický ZOLI FARKAS, si svoje publikum už získali aj na minuloročnom TOPFESTE 2023 na Slovensku, keď ich metalová živelná smršť narušila pokoj neskorej noci a zapálila energiu svojich fanúšikov.

ektomorf
Zoli Farkas, Ektomorf, TOPFEST SLOVAKIA 2023, zdroj: Zuzana Mitra

Silný hlas speváka a nepopierateľnú vášeň pre hudbu odráža autentická a dynamická tvorba a thrash, hard, core a groove metalová hudba frontmana a jeho kapely EKTOMORF. Kapela je v tvorivom prejave a aj na novom albume nesmierne divoká, buráca agresiou a úzkosťou a ich hudba udrie do hlavy a nabíja vysokým adrenalínom. Na PINK PANTHER STAGE na TOPFESTE 2024 zahrajú to najlepšie zo svojej tvorby, ako aj skladby z ich najnovšieho diabolského VIVID BLACK albumu.

Kapela sa chystá zahrať aj staršie skladby z ich tvorby, ktorú fanúšikovia milujú. Páči sa mi nespútanosť a divoká, rebelská intenzita v hlase speváka, no aj neha, alebo možno aj “skryté” jemnejšie emócie, ktoré sa valia skrz hnev, no v kovovom odstupe, ktoré cítim z niektorých skladieb a hudby kapely Ektomorf. Kapela Ektomorf zahrá na TOPFESTE 2024 svoj výber toho najlepšieho.

EKTOMORF – I’m Your Last Hope (2023)

MOTO STAGE ožije posledný deň aj kapelami BEAUTIFUL BASTARDS, SCARLET ANGER, DRAGON, TAG MY HEART a bodku za tromi dňami plnými metalu a rocku dá BLITZ UNION.

Manažment festivalu sa rozhodol využiť prítomnosť švajčiarskej legendy GOTTHARD. Skupinu založili v roku 1992 spevák Steve Lee a gitarista Leo Leoni. Steve Lee však v roku 2010 tragicky zahynul a na post speváka nastúpil Nic Maeder, ktorý tu spieva a hrá na gitaru doteraz. Bude sa krstiť jedno pódium, ktoré ponesie meno jej bývalého člena, skvelého hudobníka a zároveň vášnivého motorkára, ktorým bol STEVE LEE ako rocker a vášnivý fanúšik motoriek. Viac než 2000 motorkárov z celej Európy využilo túto príležitosť a prídu si ho uctiť.

A tak od tohto ročníka bude jedno z pódií niesť meno STEVE LEE LEGEND STAGE, na ktorom vystúpia napríklad ČAD, Tag My Heart, Scarlet Anger, Mixed Up Everything, Toys Dolls, Baboon Show či Michal Penk.

Otvára sa aj „TOPFEST MOTO MEETUP 2024”, ktorý už “harlejáci” zaradili aj do oficiálneho kalendára podujatí Harley-Davidson.

VSTUPENKY

Pripravte sa na TOPFEST 2024 – hudobnú udalosť roka! Nezmeškajte príležitosť vidieť Scorpions, Kabát, Five Finger Death Punch a ďalších 54 kapiel z 13 krajín sveta naživo od 27. do 29. júna 2024 na letisku v Žiline! Kúpte si lístky ešte dnes na

https://topfestofficial.sk/vstupenky

 🎸

V areáli bude STANOVÉ MESTEČKO a na TOPFEST 2024 bude možné stanovať aj pri aute vo vyznačenej zóne PARKING + STAN.

Viac informácií nájdeš tu:

https://topfestofficial.sk/stanovanie

Najväčší rockový festival na Slovensku prinesie absolútne svetové i domáce hviezdy tohto žánru, staň sa toho súčasťou a dopraj si leto plné hudobných zážitkov na jednom mieste na TOPFEST SLOVAKIA 2024. Brány do sveta rocku sa otvárajú už čoskoro, dňa 27.6.2024. Tešíme sa.

https://topfestofficial.sk/vstupenky

Autor: Zuzana Mitra
Zdroj: TOPFEST Slovakia