O týždeň sa na Devíne predstaví britský pesničkár PASSENGER

O týždeň sa na Devíne predstaví britský pesničkár PASSENGER BOMBING

V utorok 18.augusta sa na Devínskom hrade predstaví britský pesničkár Passenger. Predskokanmi budú austrálsky pesničkár Stu Larsen a minuloročný bratislavský objav Genius Locci. Vstupenky sú k dispozícii na stránke www.orepole.sk.

Passengera sa podarilo na Slovensko dotiahnuť po dvoch rokoch rokovaní, pričom definitívne rozhodnutie padlo po tom, ako speváka očarili fotografie Devínu. Na Slovensku tak uvidíme naživo autora známych hitov Let Her Go, Holes a ďalších, ktorú sú však len zlomkom jeho tvorby. Passenger má celkovo na konte päť albumov a pripravuje ďalší. O svojom poslednom počine Whispers z roku 2014 Passenger hovorí: “Myslím že je to môj najlepší a najpozitívnejší album. Sú tam aj veci ako samota a smrť, ale ak by tam neboli, nebol by to Passengerov album.

S Edom Sheeranom spája Passengera nielen blízke priateľstvo a veľmi podobný hudobný štýl, ale aj skutočnosť, že obaja sa pred nastúpením do kolotoča hudobného biznisu dlhé roky živili muzicírovaním na uliciach európskych a amerických miest. Samotný Passenger býva najčastejšie prirovnávaný k Bobovi Dylanovi a duu Simon & Garfunkel. Ako znie naživo, o tom sa budeme môcť presvedčiť 18. augusta na Devíne.

Cena lístkov je 27 eur a je možné si ich zakúpiť na www.orepole.sk