RAPERKA AZEALIA BANKS JE PRVÝM INTERPRETOM BAŽANT POHODY 2014

RAPERKA AZEALIA BANKS JE PRVÝM INTERPRETOM BAŽANT POHODY 2014 BOMBING

Raperka Azealia Banks je prvým potvrdeným interpretom budúcoročného festivalu Bažant Pohoda, ktorý sa uskutoční 10. až 12. júla 2014 na letisku v Trenčíne. Len 22-ročná rodáčka z New Yorku je označovaná za jeden z najvýraznejších talentov, ale aj najväčších rebelov súčasnej nielen hip-hopovej scény. „Vtrhla sem ako snehová guľa,“ napísali o nej v Billboarde.

Hneď po vydarenom debutovom singli 212 a viacerých ďalších nahrávkach ju časopis NME zaradil na prvé miesto zoznamu Cool List 2011, redakcia BBC ju vybrala medzi najväčšie nádeje v tradičnom rebríčku Sound of 2012, kde napokon obsadila tretie miesto, a vysoko ju oceňovali aj ďalšie renomované médiá, na čele s internetovým magazínom Pitchfork. „Je pekné, že náš prvý potvrdený umelec má iniciálky AB. Osobne som rada, že ide o raperku, ktorej koncert bude pre našich návštevníkov určite skvelým zážitkom,“ hovorí Monika Satková z agentúry Pohoda Festival.

Azealia inklinovala k umeniu odmalička, už ako teenagerka z Harlemu účinkovala vo viacerých divadelných predstaveniach. Neskôr začala študovať na umeleckej škole La Guardia High School of Performing Arts, no neskôr ju opustila len preto, aby sa mohla naplno venovať svojej kariére. Po vydaní jej prvého EP s názvom 1991 magazín Rolling Stone napísal jasne: „Viac, prosím!“. Už v januári by mal Azealii vyjsť debutový album Broke with Expensive Taste, ktorého vydanie sa niekoľkokrát odložilo. Napriek tomu vypúšťa raperka jednu novú skladbu za druhou, skvelé ohlasy majú aj jej tohtoročné single Yung Rapunxel a ATM Jam.

Aj bez zverejnenia jediného mena sa na osemnásty ročník umeleckého festivalu Bažant Pohoda zatiaľ predalo vyše 7 000 permanentiek. „Teší nás dôvera našich fanúšikov,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák. „Azealia Banks je kontroverzná, výrazne súčasná, jej potvrdenie určite vytvorí priestor pre vášnivé diskusie. My sme radi, že po M.I.A. sa u nás objaví ďalšia provokujúca umelkyňa, ktorá má vo svete silné postavenie. Stačí pripomenúť, že bola ocenená BBC ako zvuk roka 2012.“

 

Viac info:

www.pohodafestival.sk

www.facebook.com/pohoda.festival

www.azealiabanks.com/

www.facebook.com/azealiabanksmusic

 

Video:

 

Zdroj: TS