V piatok sa v Bratislave predstaví izraelský projekt La Gitana Project

V piatok sa v Bratislave predstaví izraelský projekt La Gitana Project BOMBING 1
V piatok zavíta do Bratislavy populárna perkusionsitka Liron Meyuhas, ktorá je považovaná za “najkrajšieho hráča na hang na svete”.  V Bratislave vystúpila s veľkým úspechom už v roku 2015 a zaujala predovšetkým svojím projektom La Gitana, hudobným cestovaním po Blízkom východe, Afrike a spracovaním starých sefardských piesní zo Španielska.

https://www.youtube.com/watch?v=3UWqRHf1KM8

V rámci svojho turné sa  16. septembra zastaví so svojím triom v Kafé Scherz, aby predviedli niečo z taviaceho kotla multikultúrnej hudobnej scény Tel Avivu. V triu sa predstaví aj hráčka na trúbku Tal Avreham a gitarista Netanel Leser,  ktorí so sebou prinesú aj pár exotických nástrojov.
V hudbe Liron nájdete židovskú melodiku, vplyv hudby krajín Blízkeho Východu, afrického sveta rytmov aj orientálny kolorit. La Gitana Project je inšpiratívne putovanie svetom hudby. Jedinečný koncert si môžete vypočuť v Kafé Scherz 16. septembra od 20:00.

Upozorňujeme, že v piatok budú Palisády pre vozidlá od 17:00 do 20:00 uzavreté, preto odporúčame prísť od Starometskej ulice pešo. A chceli by sme taktiež upozorniť nato, že v piatok bude pre šoférov s vodičským preukazom MHD zadarmo.
 VSTUPNÉ:
  • Liron Meyuhas – hang,perkusie, spev
  • Tal Avreham – trúbka, pandero
  • Netanel Leser – oud, gitara