PRAGO UNION a MODRÉ HORY sa predvedú v Bratislave na spoločnom koncerte

PRAGO UNION a MODRÉ HORY sa predvedú v Bratislave na spoločnom koncerte BOMBING

ODo Bratislavy sa po dlhšom čase vracia kultová česká hiphopová formácia Prago Union. Medzičasom vydala nový album Vážná Hudba, ktorý vyvolal ovácie v českých médiách. A ako to pri Pragu už býva zvykom, na svoj bratislavský koncert si pozvali opäť to najlepšie zo slovenskej hiphopovej scény. Po vypredaných dvojkoncertoch s Mojou rečou a Vecom tentoraz siahli po Beneho Modrých Horách. Spoločný koncert Prago Union a Modrých Hôr sa uskutoční 11. októbra v bratislavskom Ateliéri Babylon. Prvých sto vstupeniek v uvádzacej cene 10 eur je už teraz k dispozícii na stránke www.orepole.sk.

Prago Union ponúkajú namiesto tradičného hiphopového chvastania vtipné metafory a slovné hračky, to všetko šikovne zarýmované a zasadené do beatov okorenených jazzom. Zakladateľom a duchovným otcom Prago Union je rapper Kato, ktorý sa stal známym už začiatkom 90. rokov ako Deph z legendárnej českej porevolučnej hiphopovej party Chaozz. Do Bratislavy privezú Prago Union, ako už tradične, kompletnú živú kapelu. Práve tá robí z Katových živých vystúpení neopakovateľné zážitky.

Nový album Vážná Hudba, ktorý u našich západných susedov hneď po jeho vydaní vyletel na tretie miesto v rebríčku najpredávanejších albumov, je podľa recenzentov jednoznačne najlepším doterajším počinom Prago Union a prekonal tak aj ich dosiaľ najkultovejší album Dezorient Expres z roku 2010. Podľa časopisu Rock & Pop novým albumom Kato a spol potvrdili, že hrajú úplne inú ligu ako celý zvyšok českej hiphopovej scény.

Už v roku 2011 odohrali Prago Union svoj bratislavský koncert so slovenským rapperom Benem, originálnym šušľajúcim básnikom, ktorý na rozdiel od iných hiphoperov nerieši vymedzovanie si teritórií ani svoju domnelú nadradenosť, ale ľudské vzťahy a zmysel života. Tentoraz sa na pódiu Bene objaví so svojími kamarátmi Lyrikom a Rolandom Kánikom.

Modré Hory v tomto zložení odohrali v poslednom čase niekoľko výnimočných koncertov a po piatich rokoch pripravujú nový album, z ktorého nám na bratislavskom koncerte určite dajú ochutnať.
Po vypredaní prvej stovky vstupeniek na dvojkoncert Prago Union a Modrých Hôr sa ich cena zvýši na 12 eur, na mieste bude lístok stáť 15 eur.


 

Zdroj: TS http://babylonatelier.sk