Zajtra otvorý 4. krát svoje brány GRAPE festival !

Zajtra otvorý 4. krát svoje brány GRAPE festival ! BOMBING 2

W

The DrumsNeroCrystal FightersDj FreshThe Big PinkDub FXThe Joy FormidableCitizens! alebo SĽUK. Workshopy, výtvarníci, divadlo, filmy, folklór, kurzy varenia, Jem iné zóna, streetball, bodyzorb futbal, U-rampa či bicykle. Toto a ešte niečo navyše 9.-10. augusta na letisku v Piešťanoch.

Štvrtý ročník hudobného festivalu je opäť pripravený priniesť ľudom príjemné prežitie augustového víkendu. “Jedným z našich cieľov je každoročne pripraviť festival tak, aby návštevníci zažili čo najkrajšie dva dni plné zážitkov a stretnutí so svojimi priateľmi a kultúrne sa plnohodnotne vyžili. Nechceme stavať festival iba na koncertoch známych kapiel, ale aj na celkovej atmosfére, ktorú chceme vytvoriť aj za pomoci samotných účinkujúcich, ktorých nestretnete iba na pódiu, ale aj v zóne workshopov varenia, pri kreslení portrétov návštevníkov alebo na špeciálnom pódiu, kde zahrajú skladby v akustických podobách,” hovorí jeden z organizátorov Janči Trstenský.

Po minulom roku, kedy mal premiéru dress code, sa v tomto trende pokračuje a témou sa stal vidiek“Opäť sme dali ľudom možnosť pripraviť sa na festival aj po vizuálnej stránke. Dress code je nepovinný, ale chceme, aby sa ľudia mohli zabaviť aj týmto spôsobom a dotvoriť tak celkový vizuál festivalu. Či si oblečú kroj alebo iba dajú slamený klobúk na hlavu, nebude rozhodujúce. Náš festival je známy sedeniami na senných balíkoch a v tomto roku to bude s témou vidiek aj naozaj sedieť. Toto všetko podporí aj sobotné vystúpenie SĽUKu na hlavnom pódiu a členovia súboru sa budú starať o program aj počas celého festivalu v tradičnej slovenskej krčme,” dopĺňa Juraj Podmanický.

Jednou z noviniek festivalu je špeciálna Jem iné zóna, ktorá sa venuje zdravšej strave. “Chceme urobiť takú menšiu revolúciu v stravovaní na festivaloch, aby to nebolo iba o cigánskej a langošoch, ale aby mali ľudia na výber aj z iných jedál. Bude viacej zeleniny a ovocia, domáce pečené výrobky, vegetariánske jedlá a nezabudli sme ani na stravu bezlepkovú či pre diabetikov,” upresňujú organizátori.

 

Grape+Festival+2013+grape

Fecebook event: facebook.com/events/283057961794508
grapefestival.sk 
facebook.com/grapefest