Hele Mňága, přijede i Žďorp

TS Hele Mňága přijede i Žďorp

Ani po tridsiatich rokoch nie sú vyčerpanou kapelou. Obľúbená česká formácia Mňága a Žďorp má stále, čo povedať. Pretlak nápadov dotiahli do posledného albumu, neúnavnú energiu do koncertného turné. Nové piesne, staré hity, priateľská atmosféra a príjemne strávený čas s hudobníkmi už 25. októbra v bratislavskom Randal Clube.

Kedysi dávno sa rozhodli, že sa stanú kapelou na cestách. Veľké štadióny ich nelákali. Preferovali blízky vzťah s fanúšikmi, s ktorými sa môžu stretnúť v kluboch. Vyjadruje to ich  pankáčsku náturu. Mňága a Žďorp sú už tridsať rokov na javiskách. Prinášajú horko-sladko-trpké životné skúsenosti. V hudbe spojili folkový svet a rockový drive. Výsledkom sú originálne pesničky s úprimnými textami.

https://www.facebook.com/58417519720/videos/10156701347824721/

Frontman Petr Fiala vraví, že je dôležité nájsť si v živote svoje miesto a ich miesto je na pódiu pred ľuďmi. Spolu so svojimi spoluhráčmi pred nich predstupoval v rôznych životných etapách – radosť striedal smútok, melanchóliu nahrádzal optimizmus, a naopak. Minulý rok oslávili tridsiate narodeniny. Pri tej príležitosti dobyli pražský Karlín, vydali nový album Třinohý pes a pokračujú s klubovými koncertmi. Darí sa im oslovovať nových fanúšikov a starnúť s tými vernými, ktorých si získali ešte debutom Made In Valmez. Mňága a Žďorp vystúpi 25. októbra v bratislavskom Randal Clube.

Ešte predtým posiela fanúšikom svoj odkaz Petr Fiala, ktorý zámerne neprekladáme do slovenčiny: „Pro mě je Slovensko pořád něco úplně jinýho než cizí země. Je to i moje země, kus mýho života, přišli jsme spolu, jaxe říká (smiech).  Moje mám se narodila v Popradu, bydlím dvacet pět kiláků od hranic a když to našim fotbalistům nejde, držím palce těm slovenským. A když děti tvrdí, že slovensky nerozumí, nerozumím tomu. Jak je to možný??? (smiech) No nic, těším se tam pokaždé, těším se i teď.”

Viac info: