ENIESA & LE´MURS vyrážajú na malé jesenné turné

EniesaLeMurs2018

Eniesa alebo San. je slovenská speváčka, hudobníčka a autorka. Jej tretí album Meet Blue Animal vznikol pred rokom v košickom UnderGroove Records vďaka spolupráci s Pavlom Jeňom (IMT Smile, Cha Bud!).

Práve s ním a ďalšími spriatelenými hudobníkmi sa po dlhoročnej sólovej dráhe San. rozhodla spojiť a vytvoriť zoskupenie Eniesa & Le´Murs. Spoločne vytvárajú zaujímavé živé hudobné svety a aj vďaka množstvu nástrojov na pódiu je náročné zaradiť ich hudbu do jedného žánru. Eniesa & Le´Murs je prechádzka od folku cez world music, s použitím elektronických podkladov, s ambientnými prvkami a občasným zablúdením do rocku či gypsy.

Začiatkom novembra Eniesa spolu s tromi “lemurmi” – Pavlom Jeňom, Petrom Tóthom a Tomim Benešom navštívia pražský Klub FAMU, bratislavský podnik Kafé Scherz a košický Pub U kohúta.
Po minuloročnom JeSeň Tour sme sa z dôvodu vyťaženosti stretli s chlapcami z kapely až v lete na jednom festivale. Zrazu na pódiu zafungovala taká silná chémia, že sme sa po poslednej skladbe zhodli na tom, že tradícia jesenných turné musí pokračovať,” hovorí Eniesa.

Koncerty predstavia novú tvár Eniesy, ktorá tentokrát zahrá svoje skladby z posledných dvoch albumov v pesničkovom prevedení s modernejšími zvukmi a podkladmi.

Opäť mi učarovala elektrická gitara a začala som tvoriť technicky jednoduchšie piesne, ktoré si ale vyžadujú prepracovanejšie aranžmány. S kapelou na skúškach spoločne šijeme Eniesine nové hudobné šaty,” prezrádza Eniesa.

San. a P. Jeňo sa minulý rok objavili aj na aktuálnom autorskom albume Franty Černého z kapely Čechomor s názvom Franta 2017. Táto spolupráca pokračuje a vďaka nej si ich novú pripravovanú pieseň budete môcť vypočuť aj na tomto miniturné.

Skupina si pripravila aj prekvapenie v podobe lokálnych hostí.

Do každého mesta sme si zavolali našich muzikantských kamarátov, ktorí sa na tieto koncerty tešia s nami. V Prahe to bude jeden z mojich detských vzorov  – Sisa Fehér, s ktorou sa poznáme z rodných Košíc. Dlho sme sa nevideli, no myslím, že niet lepšieho miesta na staronové stretnutia, ako na pódiu. V Bratislave sa veľmi teším na moju kamarátku Janku, ktorá sa nedávno spontánne rozhodla tvoriť a jej hudba je veľmi blízka môjmu vkusu. Vystupuje s Ľubom Šrámekom a Luciou Pintérovou pod názvom Jana a Ja. Posledný koncert bude v Košiciach, kde si s nami zaspieva náš kamoš Lukáš Adamec. S Lukym sme práve v Pube U Kohúta zažili veľa hudobných zážitkov na mnohých koncertoch,“ dodáva Eniesa.

Eniesa & Le´Murs

  • 1. 11. / Klub FAMU, PRAHA / hosť: Sisa Fehér
  • 2.11. / Kafé Scherz, BRATISLAVA / hosť: Jana a Ja
  • 3.11. / Pub U kohúta, KOŠICE / hosť: Lukáš Adamec

Viac info:

 

Autori TS: Gabriela Vrbanová & Eniesa