NVMERI A BAD KARMA BOY PRIPRAVUJÚ “6PACK” SPOLOČNÝCH KONCERTOV

Bad Karma Boy a nvmeri

Svetový zvuk a výborné ohlasy kritikov i poslucháčov na ich mimoriadne prepracované albumy. Aj to sú atribúty spájajúce kapely Nvmeri a Bad Karma Boy, ktoré spolu odohrajú koncerty v šiestich mestách už budúci mesiac.

Obľúbené slovenské kapely prešli za posledné roky svojho pôsobenia viacerými zvukovými premenami. Odklon od pôvodnej tvorby v oboch prípadoch vyústil do albumov, ktoré priniesli pozitívnu poslucháčsku odozvu a množstvo nominácií v rôznych kategóriách ocenení Radio_Head Awards 2017.

6pack fbloga
6pack fbloga

V prípade Bad Karma Boy išlo predovšetkým o posun od gitár k elektronike. Nové zvuky hľadali za pomoci Pištu Kráľoviča – producenta a hudobníka práve z kapely Nvmeri. Na albume Prekrásny nový svet pridali okrem elektroniky aj spev skľadateľky a klávesáčky Adely Tihlárikovej. K pôvodnej zostave sa pridal Martin Zaujec z kapely Luvver. Album plný vnemov a farieb očaril fanúšikov i kritikov a priniesol silnú návštevnosť klubových aj festivalových koncertov.

Aktuálnu tvorbu Nvmeri tvoria komplexné a tanečné grooves usporiadané do hravých celkov, soulové gitary, energické synťákové plochy dopĺňajú hutné basové linky a harmonické vokály hudobníkov Pištu Kráľoviča, Mira Tuchyňu a Paľa Javorníka. Zvukovo bohatá tvorba spôsobuje, že na pódiu často každý z členov ovláda dva nástroje a zároveň spieva, čo prináša do živých koncertov zvraty aj nečakané improvizácie. Ich ostatný album I Don’t Think So bol v silnej konkurencii ocenený kritikmi ako Album roka na Radio_Head Awards 2017.

V novembri spriatelené kapely spoločne absolvujú slovensko-české turné so zastávkami v šiestich mestách. “S Nvmeri sa poznáme veľmi dlho a myšlienku spoločného tour s nimi sme v kapele riešili už dlhšie. Na jar sa nám podarili tri spoločné koncerty, ktoré dopadli výborne, čo nás len utvrdilo v tom, že je to hudobne aj ľudsky dobrá kombinácia,” teší sa skladateľ a spevák skupiny Bad Karma Boy Juraj Marikovič.

“6PACK” TOUR 2018: