N2H feat. HOFFMAN – Chladné mesto

chladne mesto screen 1

Deratelump a Taupo Braf v novom singli Chladné mesto reagujú na hudobnú scénu nielen vo svojom meste a vyzývajú umelcov, aby tvorili a vytvorili zázrak. Videoklip s oldschoolovým vizuálom zachytáva chladnú atmosféru miest, ktoré v minulosti žili kultúrou, no dnes sú takmer nefunkčné, alebo plnia inú funkciu.

Hudbu k skladbe vyprodukoval levočský producent a Dj HoFFman z Weedhouse crew. Singel vyšiel pod záštitou Tatraground Records a môžete ho nájsť aj v internetových obchodoch s hudbou ako Spotify, Deezer, iTunes a pod. Tvorbu N2H a súvisiach projektov nájdete aj pod hashtagom #HUDBAZCIREJLASKY.

Taupo Braf: “Myslím si, že je škoda, ako sa hudobná scéna v meste vyvinula. Viem, že netreba žiť v minulosti, no možno by sme sa ňou mohli trochu inšpirovať a vrátiť do SNV aj lokálne koncerty, ako to bolo voľakedy. Ďalším fenoménom je podľa mňa aj nefukčnosť množstva podnikov a priestorov, kde sa v robievali výborné koncerty rôznych žánrov. Takže aj to je možno dôvod prečo umelci nie sú až tak motivovaní tvoriť a prejavovať sa. Samozrejme viem o tom, že tu ešte stále nejakí ľudia tvoria a tým naozaj patrí uznanie, že aj napriek tomu čo som spomenul, majú stále chuť niečo robiť.

N2H

Kapela N2H vznikla v 2004 v Spišskej Novej Vsi a počas svojho pôsobenia  vydala 2 EPčka (Dekapol /2009/ a UNISONO/2016/ ), mixtape Hip-Hop Classic /2008/, album Jeden svet nestačí /2010/ a množstvo singlov. V skladbách spolupracovala s umelcami ako Majself, Smart /DMS/, Fako /Stanica Projekt/, Eremen, Hawky, Slavoj, McM a mnoho ďalších. V súčasnosti kapela pôsobí v zložení Alkonos, Deratelump, Taupo Braf, Zaujem a producent Ján Ilkovič a po menšej pauze začína pripravovať nový nosič k jej 15. výročiu.

Ak chceš podporiť tvorbu N2H, skladbu si môžeš kúpiť vo všetkých internetových obchodoch s hudbou:

N2H Kontakt:

HoFFman Kontakt:

Zdroj: TS / Martin Hlavaty management & booking