Staň sa dobrovoľníkom na Pohode 2022

volunteer

Pohoda opäť ponúka možnosť stať sa dobrovoľníkom a zažiť tak festival nielen zadarmo, ale aj zo zákulisia.

Dobrovoľníci vykonávajú jednoduchú a nemanuálnu prácu. Práca je vhodná napríklad pre študentov, ktorí tak ušetria svoje vreckové.

Všetky informácie aj registračný formulár nájdeš na volunteers.pohodafestival.sk. Zaplatíš plne vratnú zálohu v cene lístka, deň pred festivalom prídeš na letisko, kde dostaneš školenie a vyberieš si služby. Každý deň odpracuješ 8 hodín a 16 hodín máš voľno na užívanie si festivalu. Po skončení festivalu ti zaplatená záloha príde na účet.

Služby si môžeš bez problémov naplánovať tak, aby si pracoval s kamošom či frajerkou. Väčšinou ide o prácu informátora, navigovanie, stráženie či kontrolu pások.

volunteer1

“Robota nie je vôbec fyzicky náročná, ale, samozrejme, sa treba pripraviť na dlhú službu v akomkoľvek počasí alebo dennej či nočnej hodine. Super je, keď máš pri sebe niekoho známeho a služba ti tak ubehne rýchlejšie. Trošku nahliadneš aj do backstageu festivalu a uvidíš, ako to celé funguje. No a najlepšie je, že si užiješ festival zadarmo, čo ako študent vieš oceniť a peniaze ušetríš na leto,” spomína bývalý dobrovoľník Michal.

Ak ti je blízka ochrana životného prostredia, môžeš pracovať aj ako separátor. Budeš komunikovať s ľuďmi a radiť im pri triedení odpadu.

Dobrovoľník má k dispozícii pitný režim zadarmo, jedno teplé a studené jedlo za deň, tričko a šiltovku a miesto v brigádnickom stanovom mestečku – to je strážené ochrankou a sú tu splachovacie toalety a sprchy.

Nenechaj si ujsť Pohodu 2022 a spoj prácu so zábavou. Získaš nové skúsenosti a zabavíš sa s priateľmi.

volunteer2
Text: Martina Jarolínová
Foto: Pohoda festival