Prince opäť prekvapuje. Kašle na svoje zvyky a zverejňuje videá z koncertov

Prince opäť prekvapuje. Kašle na svoje zvyky a zverejňuje videá z koncertov BOMBING

prince

Americký multiinštrumentalista Prince zverejnil na portáli YouTube videá z niekoľkých vystúpení, ktoré odohral minulý rok. Obdobný krok je pre tohto svojrázneho hudobníka veľmi neobvyklý, keďže sa väčšinu koncertných záznamov, a to aj od fanúšikov, snaží mazať.

Na prekvapenie fanúšikov i novinárov sa na YouTube kanáli 3rdEyeGirl začali už dávnejšie objavovať videá z rôznych koncertov, ktoré Prince odohral počas minulého roka. Aktuálne k nim pribudli aj dva záznamy z pyžamovej párty v Paisley Parku.

Na nich s kapelou The New Power Generation hrá pieseň So Dark a cover skladby The Sweeter She Is speváka Isaaca Hayesa. Tretie video je ukážkou piesne Cause and Effect z augustového koncertu v Portugalsku.

V súčasnosti Prince údajne pripravuje turné po Veľkej Británii. V kuloároch sa tiež opäť povráva, že by mal odohrať koncert na festivale Glastonbury. Okrem toho postupne zverejňuje single zo svojho pripravovaného albumu Plectrum Electrum, ktorý by mal údajne vyjsť v blízkej budúcnosti.

Na internete sa tak už objavila óda na ranný sex Breakfast Can Wait, pieseň Groovy Potentialči kúsky Extraloveable Reloaded, Rock And Roll Love Affair, Screwdriver, Ain’t Gonna Miss U When U’re Gone a Fixurlifeup, ku ktorej v máji zverejnil aj oficiálny koncertný videoklip.

Album nahráva Prince so svojou novou kapelou 3rd Eye Girl, v ktorej s ním hrajú tri mladé krásky – americká bubeníčka Hannah Ford, dánska basgitaristka Ida Nielsen a kanadská gitaristka Donna Grantis. Všetky tri sa v minulosti venovali jazzu a Prince si ich podľa vlastných slov vybral aj kvôli ich schopnosti improvizácie počas živého hrania.

Legendárny hudobník, celým menom Prince Rogers Nelson, vydal svoj debutový album s názvom For You v roku 1978. Odvtedy vydáva nové nahrávky takmer každý rok. Medzi jeho najznámejšie hity patria skladby When Doves Cry, Purple Rain, Let’s Go Crazy, Kiss, Cream, The Most Beautiful Girl In The World alebo 1999.

Na svojom konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, Zlatý glóbus i Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a podľa magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias.


 

Zdroj: SITA