Kapela Vážky novým singlom predstavuje ďalší z rozmerov ich hudobnej tvorby

Vážky spoločná fotka

Kapela Vážky, ktorá je čerstvým prírastkom na slovenskej hudobnej scéne, nedávno vydala debutový singel Vína. Teraz prichádzajú s ďalšou piesňou s názvom Skús iba žiť.

Kapelu tvoria Timea „Freezie“ Jazudeková (spev, klávesy, gitara), Samuel Hajko (gitara),  Juraj Roháč (gitara), Marek Forgáč (basgitara) a Filip Dočekal (bicie). Posledný menovaný je zároveň aj autorom skladby.

“Prvotná verzia tejto skladby vznikla už takmer pred 3 rokmi a som nesmierne rád, že je konečne vonku. Ďakujem Timke za to, že mi pomohla dokončiť skladbu a chalanom za dotvorenie aranžmánov,” komentuje vydanie Filip Dočekal.

Vážky Skús iba žiť coverart
Vážky – Skús iba žiť (cover art)

Po energickom, pop-rockovo ladenom debute sa táto pätica rozhodla poslucháčom ukázať ďalší z rozmerov ich tvorby. V novej piesni vás postupne prenesú tichými atmosferickými slohami, úderným refrénom až po katarzickú záverečnú pasáž.

O produkciu sa rovnako, ako v prípade predchádzajúcej skladby, postaral Mário Dočekal alias Subtension. Zostavu súrodencov Dočekalových, podieľajúcich sa na vydaní novej piesne, skompletizovala Klaudia Dočekalová, ktorá je autorkou vizuálu.

Skupina vznikla v roku 2022 a momentálne pracuje na nahrávaní svojho prvého albumu.

https://songwhip.com/vazky/skus-iba-zit

Autor: Juraj Roháč (gitarista kapely Vážky)

Tags: