Vážky vás nadchnú debutovým singlom s bohémskym klipom

vazky

Kapela Vážky vstupuje na scénu s úderným a chytľavým debutovým singlom „Vína“. Jeho pútavý odkaz zdôrazňuje výstredný videoklip, ktorý si natočili sami.

Vážky svojím debutovým singlom osviežili slovenskú hudobnú scénu. Prichádzajú s energickou skladbou, ktorej výpovedná hodnota nesie ako individuálny, tak aj spoločenský odkaz. Autorka Timea Jazudeková, umeleckým menom Freezie, síce zaujala textom kritický postoj, avšak hudba vyzdvihuje pieseň do rytmického pop-rockového žánru s jemnými psychadelickými prvkami. O hudobnú produkciu sa postaral Mário Dočekal, tiež známy ako Subtension. V minulosti sa tejto dvojici podarilo získať Radio Head Awards za Elektronickú Nahrávku Roka 2021.

Novú kapelu v éteri tvorí 5 členov: okrem už spomínanej speváčky Freezie aj bubeník Filip Dočekal, basgitarista Marek Forgáč, gitaristi Samuel HajkoJuraj Roháč. Vážky majú za sebou históriu ako dvojica pouličných hudobníkov (Freezie a Filip Dočekal) vystupujúcich v rôznych krajoch Slovenska, ale aj na online koncertoch, najmä počas covidovej pandémie.

Na videoklipe sa podieľala celá kapela spolu s talentovanou mladou režisérkou Dominikou Demovič. Originálne filmové zábery natočil a zostrihal bubeník Vážok. Miesto, ktoré dáva priestor mladým kapelám či už na koncertovanie, alebo na natáčanie klipov, poskytol podnik OOZI v Trnave. 

V blízkej dobe majú Vážky v pláne vydať debutový album, ktorý vás prevedie širokou škálou hudobných žánrov a umeleckých slovenských textov.

Vážky – Vína

Skladba je dostupná na všetkých platformách.

Instagram kapely – https://instagram.com/vazky_?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Facebook – https://www.facebook.com/profile.php?id=100095268783990

TikTok – https://www.tiktok.com/@_vazky._

Zdroj: TS Vážky, Timea Jazudeková
Foto: Dominika Demovič

Tags: