Kapela IONS odkazuje – nie je hanba požiadať o pomoc

IONS

IONS vydali druhý singel z pripravovaného albumu. V skladbe Run, ktorú sprevádza aj videoklip, sa venujú téme domáceho násilia.

Česko-slovenská prog-metalová pätica IONS chystá na jeseň nový album Counterintuitive. Pred pár mesiacmi z neho vypustili prvý singel – skladbu A Terrible Mistake, ktorá celý album otvára. Druhý singel Run, ktorý zverejnili v stredu, zas album uzavrie.

Kým v skladbe A Terrible Mistake spievajú IONS o zakrývaní si očí pred problémami, ktoré sa nás na prvý pohľad priamo netýkajú, v skladbe Run sú o niečo konkrétnejší. Domáce násilie môže byť jedným z takýchto problémov a táto skladba je venovaná práve tým, ktoré a ktorí ho zažívajú na vlastnej koži. “Téma domáceho násilia sa žiaľ stále málo komunikuje aj tu na Slovensku, dôsledkom čoho ho páchajú a verejne schvaľujú aj najvyššie postavené osoby a spoločnosť im to toleruje. Je podľa nás dôležité o tejto téme hovoriť, pretože len tak, môžeme dodať obetiam odvahu a podporiť ich v nevyhnutnej životnej zmene,” hovorí spevák a autor textu Tomáš Shorty Lago.

IONS Run artwork

Run je oproti predošlým pesničkám ladená viac ambientne. Za aranžmánmi, produkciou a mixom je opäť gitarista Jakub Tirčo. Ako hovorí, “Vydanie Run je pre kapelu dôležitým momentom. Skladba ukazuje to, kam sme sa ako kapela posunuli od vydania posledného albumu. Prešli sme personálnymi zmenami a pre tvorbu nášho pripravovaného albumu si neviem predstaviť lepšiu partiu.” Do nahrávania Run sa okrem členov kapely zapojili aj dve hudobné hostky, Ivana Pinčáková (Rapsodéve) a Nina Tarasovičová (ex-Nov).

Skladbu Run sprevádza aj videoklip. Nakrútil ho prešovský filmár Peter Rončík, ktorý s kapelou spolupracoval na videu k skladbe A Terrible Mistake. Rovnako ako skladbou, aj videoklipom sa kapela IONS snaží poukázať na domáce násilie, ktoré sa deje za zavretými dverami. “V závere klipu je odkaz na web stránku www.findahelpline.com, ktorá Vám pomôže vyhľadať lokálne kontakty, kde môžete požiadať o pomoc. Nie je hanba požiadať o pomoc,“ zdôrazňuje Tomáš Shorty Lago.

Kapela IONS sa v novembri chystá svoju najnovšiu tvorbu odprezentovať na turné do Česka, na Slovensko aj do Poľska a Maďarska.

– – – – 

IONS – Run:

Odkazy na sociálne siete:

https://linktr.ee/ionsband

Zdroj: TS IONS Jakub
Foto: Pavel Višňovský

Tags: