City Sounds uvádza: VICTOR WOOTEN /USA/

City Sounds uvádza: VICTOR WOOTEN /USA/ BOMBING

Už rok úspešnej existencie má za sebou exkluzívny koncertný cyklus City Sounds, v rámci ktorého na Slovensku vystúpili hviezdy ako John Scofield, Brian Blade, Al di Meola s Gonzalom Rubalcabom, či jazzová bohyňa Dianne Reeves. Sériu nezabudnuteľných hudobných vystúpení doplní v prvej polovici nového roka ďalšia dvojica fantastických jazzových hudobníkov: spevák Kurt Elling a multiinštrumentalista Victor Wooten.

Victor Lemonte Wooten je americký jazzfunkový skladateľ, producent, aranžér a multiinštrumentalista, ktorý bol za svoju tvorbu päťkrát odmenený cenou Grammy. Ako člen kapely Béla Fleck & The Flecktones získal ako basgitarista viac ocenení, ako ktorýkoľvek iný basák na svete. Ako jediný sa tiež viac ako raz stal Basgitaristom roka podľa časopisu Bass Player – tento titul mu bol udelený dokonca trikrát.

Ako dvojročného Victora brat zaúčal do techniky hry na basu, a keď mal šesť, spolu s bratmi hral ako predskokan na koncertnej šnúre Curtisa Mayfielda. Neskôr svoje zručnosti zlepšoval pod dohľadom Stanleyho Clarka, Larryho Grahama i Bootsyho Collinsa.
So Steveom Bailym založil “Bass Extremes” a vydali skvelú inštruktážnu knihu a CDčka pre basgitaristov. Prvý Victorov sólový album A Show of Hands bol vyhlásený za jednu z najvýznamnejších basových nahrávok vôbec.
Victor Wooten pokračuje v produkovaní skvelých albumov – či už v spoluprácach so špičkovými hudobníkmi alebo sólovo, a intenzívne sa venuje svojej veľkej vášni: šíreniu posolstva hry na basgitaru prostedníctvom kurzov a seminárov.http://www.youtube.com/watch?v=4__DbHfBE00
http://www.youtube.com/watch?v=jVQEe8OI3zk
http://www.youtube.com/watch?v=CR6t47pV8Qc