Na Pohode 2018 nás čaká zábava! Na čo sa tešíte vy?

Na Pohode 2018 nás čaká zábava! Na čo sa tešíte vy? BOMBING

Pohodu zažijeme v lete po dvadsiatydruhýkrát. Je naším najlepším festivalom – pretože organizátori robia veci ďaleko nad rámec toho, čo je bežné.

Festival získal tento rok ocenenie ako najlepší zelený festival. Pri jeho organizovaní sa dbá na dobré hospodárenie s odpadom, energiou, vodou… Areál je krásny a každý rok vyzdobený kvetmi. Tento rok organizátori zapojili návštevníkov, aby spolu vytvorili dočasnú záhradu z prinesených kvetov. Veľmi originálny a zábavný nápad!

Areál patrí aj vizuálnemu umeniu a zdobia ho umelecké inštalácie. Štvrtý rok po sebe sa koná súťaž Visual Art Contest. Jeden z víťazov jubilejného pohodového ročníka rozpútal vášne celého Slovenska svojím dielom Minaret.

Medzi veľké hudobné hviezdne ťaháky rátam Ziggyho Marleyho a The Chemical Brothers. Najstarší syn legendy Boba Marleyho a Rity Ziggy bude mať na Slovensku premiéru. Jeho nevlastný brat Ky-mani Marley sa slovenskému publiku už predstavil – a bola to obrovská oslava reggae. Nesmierne sa tešíme aj na Ziggyho Marleyho!

Pohoda 2016 / Foto: Tomáš Ormandy

Londýnski The Chemical Brothers sú v elektronickej hudbe priekopníkmi spolu s The Prodigy a Fatboy Slimom. Obidve formácie sa na Pohode predstavili, teraz je rad na The Chemical Brothers. Najväčší ohlas mali koncom a začiatkom milénií. Posledný štúdiový album nahrali už pred ôsmimi rokmi. Ich živé vystúpenia sú stále veľmi obľúbené a známe skvelou vizuálnou show. Slovenskému divákovi pripravili tanečnú párty v roku 2007, tento rok otvoria Pohodu na štvrtkovom koncerte. Máme sa na čo tešiť a Mišo Kaščák predpovedá ďalší z historických momentov.

Pohoda 2016 / Foto: Tomáš Ormandy

Ďalším z prekvapení sú aj neuveriteľne zábavní Holanďania Bazzookas. Pred dvomi rokmi prevrátili festival hore nohami. Spolu s divákmi tancovali ešte pol hodiny po areáli a po celý čas plnili svoj žltý školský autobus a jeho okolie. Fotku speváka Bazza na rukách publika sme mali dlho aj na pozadí Bombingu.

Pohoda 2018 vyzerá na skvelú zábavu a zaujímavé novinky, takže sa už nevieme dočkať prvého júlového štvrtka! 🙂

Autor: Martina Jarolínová
Foto: Tomáš Ormandy