POHODA F(LOVERS) – Pomôžte vytvoriť záhradu v srdci areálu

POHODA F(LOVERS) – Pomôžte vytvoriť záhradu v srdci areálu BOMBING 2

Každoročne v tomto čase začínajú organizátori pripravovať pôdu v srdci festivalového areálu. “Pre ďalší rozvoj letiska žiaľ tento rok kvetinovú lúku vysadiť nemôžeme. Kvety ale k Pohode podľa nás neodmysliteľne patria. Preto by sme vás chceli požiadať, aby ste nám pomohli spoločne vytvoriť uprostred Pohody dočasnú kvetinovú záhradu.

Ako na to?

Pohoda tým pozýva každého, aby so sebou na letisko priniesol vlastné kvety. Vezmite si črepník, zem, semená a vodu a zasaďte svoje obľúbené kvety. Nie ste si istí, ako s tým začať? Pozrite si video, ako agronomický tím Pohoďákov v zložení Michal Sládek a Monika Satková vysadili prvý kvet v kancelárii Pohody (ako inak, slnečnicu).

https://www.facebook.com/pohoda.festival/videos/10156212133377488/?hc_ref=ARS2QhknZnFefk4_tr0kEM6Ciu8f1z2kxm73Hbonb-s10nQeQcEWW6CGGgZTtCSRabw

Výsadba kvetov (návod je pre slnečnicu, no uvítame akékoľvek kvety)

  • Nasypte pôdu do črepníka.
  • Zasaďte slnečnicu cca 2,5 cm do pôdy.
  • Polievajte slnečnicu raz za dva dni.
  • Dajte slnečnicu do peknej slnečnej časti izby.
  • Počkajte 13 dní, aby ste zistili, či rastliny rastú.
  • Starajte sa s láskou o svoje slnečnice.

* Návod na sadenie iných druhov kvetov nájdete na obale semien, obráťte sa na Google alebo sa opýtajte svojej mamičky/babičky, ktorá vám isto rada pomôže :). Svoje pestovateľské úspechy môžete zdieľať na facebookovom evente Pohoda F(Lovers)

Tešíme sa na to, ako spoločne umiestnime kvety na Pohode 2018.” hovoria organizátori najväčšieho festivalu na Slovensku. A Bombing aby nezaostával, tak aj my sa posnažíme niečo vypestovať.

Anton Repka / PR and Media Director