DITA, nový objav na slovenskej raperskej scéne

Dita

DITA útočí na srdcia i city fanúšikov singlom Chudoba v prepychu. Mladá talentovaná dievčina DITA prichádza so svojím prvým songom, ktorý očaril aj Igora Kmeťa mladšieho a rozhodol sa slečnu vydavateľsky zastrešiť. Má iba šestnásť, no zážitkov na knihu.

Zažila si šikanovanie v škole i mimo nej, množstvo zdravotných problémov a všetky tieto veci potrebovala dostať zo seba. Najprv len písala krátke rýmované príbehy, no koncom minulého roka ju „osvietilo“, že písanie nestačí a potrebuje sa „vykričať“ do sveta so svojimi pocitmi.

Hudba bola pre ňu inšpiratívna

Dita
Dita

V novembri minulého roka začal vznikať prvý debutový text, ktorý dlho dolaďovala, dokonca už aj hudba bola na svete a ona ešte stále stále vybrusovala slovíčka, ktorými dala najavo svoje mladé skúsenosti. „Zoli Tóth, ktorý je producentom skladby, mi urobil hudbu a ja som už napísaný text potom vybrusovala do nej, aby to sedelo rytmicky a dala som tam aj pocity, ktoré vo mne hudba evokovala,“ spomína na vznik piesne mladučká dáma, ktorá ide zaútočiť na uši, duše i srdiečka fanúšikov svojím prvým singlom pod menom DITA a pokračuje: „Hudba bola pomalá, ale neprišla mi smutná, skôr zaujímavá a inšpiratívna. Konečný názov piesne je Chudoba v prepychu a hovorí o živote v našom malom meste, kde každý rieši všetko, len nie seba. Z toho vlastne vznikla i šikana, ktorej som sa spočiatku nevedela brániť, na druhej stane ma zocelila v tom, že som o rok skôr odišla do školy do Bratislavy, kde sú všetky predmety v angličtine. Nebolo to jednoduché zo začiatku, ale už som sa aklimatizovala.“

https://www.youtube.com/watch?v=xMMZjI9uff8

Netradičný videoklip zo Záhoria

K pesničke je hotový aj videoklip, ktorý sa nakrúcal v rodnom kraji Dity na Záhorí a Smoleniciach. Pretože mladá dáma je majsterkou slova, podieľala sa aj na scenári k videoklipu, no na pomoc si prizvala Marcela Rouseho, ktorý klip aj režíroval. O netradičnú vizáž sa po celé dva dni nakrúcania starala Eunika Kollárová. Ostatné už je na divákoch a poslucháčoch. V každom prípade, Dita už pracuje na novej skladbe, ktorá bude trošku rezkejšia, ale o čom, je zatiaľ tajomstvom.

 

Zdroj: Anna Olvecká, VI-AN M.A.P.A.

Tags: