Jana Kirschner ponúkne v Senci aj skladby, ktoré na koncertoch roky nespievala

Jana Kirschner ponúkne v Senci aj skladby, ktoré na koncertoch roky nespievala BOMBING 1

Na dvojkoncerte Jany Kirschner a Simy Martausovej zaspieva staršia z dvojice speváčok aj pesničky, ktoré fanúšikovia na koncertoch nepočuli už niekoľko rokov. Ojedinelý letný “Best of” koncert sa uskutoční už túto sobotu 1. augusta na amfiteátri v Senci.

Na koncerte zahráme všetky najväčšie hity. Pesničky, ktoré sa nehrali už niekoľko rokov, a ktoré si práve na tomto koncerte môžu vypočuť fanúšikovia nielen posledných, ale aj starších albumov,” prezradila Jana Kirschner. Ako dodala, počas jej vystúpenia zaznejú aj veci z albumov V cudzom meste (1999), Pelikán (2002), Veci, čo sa dejú (2003), Shine (2007), či piesne od Petra Hapku a Michala Horáčka. “Okrem klasickej kapely si s nami zahrá aj Marcel Comendant na cimbal a Braňo Dugovič na klarinet, takže predstavíme aj piesne z albumov Moruša (2013 a 2014)  a Krajina Rovina (2010). Bude to pestré, krásne, ženské a budeme sa snažiť priniesť nezabudnuteľný letný koncert,” teší sa speváčka.

Na dvojkoncerte s názvom Best Of: Jana Kirschner a Sima Martausová čaká publikum v Senci trojhodinový program plný ženskosti, krásnych hlasov a kvalitnej hudby. Jana Kirschner ďalšiu spoluprácu s uznávanou slovenskou pesničkárkou Simou Martausovou v budúcnosti nevylučuje.

img_5341So Simonou nás čaká spoločné vystúpenie aj v novembri, a keďže máme spoločnú kapelu je veľmi pravdepodobné, že ešte spolu niečo pripravíme. Myslím si, že Sima priniesla a obnovila na Slovensku opäť niečo, čo tu chýbalo. A to je pesničkárstvo. Píše si svoje texty aj hudbu, a práve to jej dodáva uveriteľnosť a pravdivosť. Mnohí si myslia a označujú jej tvorbu za detskú alebo naivnú, no ja si myslím, že ona píše tak, ako to cíti a aká v skutočnosti je. V tom je jej najväčšia sila. Navyše hrá s mojou kapelou a ľuďmi, s ktorými ja hrám od roku 1997, takže sa rozhodne je na čo tešiť,” vysvetlila Jana Kirschner.

Hudobníčka, ktorá žije s partnerom Eddiem Stevensom a deťmi v Londýne, sa na každú návštevu Slovenska veľmi teší. Okrem dvojkoncertu so Simou Maratusovou si oceňovaná speváčka plánuje vychutnať letné dni na Slovensku. “Teším sa, že budem v lete na pár dní na Slovensku. Mám rada byť v lete doma, nedá sa to porovnať so žiadnou krajinou na svete. Vždy sa na návštevu domova veľmi teším,” uzavrela speváčka, ktorá nedávno predstavila posledný singel z albumu Moruša: Čierna s názvom Duch mesta. Na jeseň plánuje fanúšikom predstaviť prvýkrát celý album naživo v podobe hudobne aj vizuálne zaujímavej šou pod názvom Moruša Čierna Tour 2015. 

Zdroj: TS / Foto: Tomáš Ormandy /