Žákovic oslavoval pätnáste narodeniny

Žákovic oslavoval pätnáste narodeniny BOMBING

Minulý víkend sa v malebnom prostredí Bošáckej doliny v Trenčianskych Bohuslaviciach uskutočnil jubilejný 15.ty ročník Žákovic Open 2015 . Bombing pri týchto oslavách nesmel chýbať a prinášame ti report zo Žákovicu .

Žákovic Open je považovaný za rodinný festival so skvelou a priateľskou atmosférou. S veľkým množstvom stálych účinkujúcich , o ktorých by sa dalo povedať že sú stálicami festivalu . Festival sa niesol v znamení skvelej zábavy, kde si prišli na svoje aj účinkujúci ale predovšetkým fanúšikovia kvalitnej domácej či českej hudby . Návštevníkov tohto festivalu dostalo 15 domácich kapiel a zo susedného Česka . Mnohí fanúšikovia sa doslova vybláznili na českých Mig 21 či Banjo Band Ivana Mládka.

15 rokov Žákovic open otvorila skupina Bad karma boy a po nej nasledovala skupina Žena z Lesoparku. Peter Lipa s kapelou, v ktorej nechýbal ani fenomenálny český saxofonista a flautista Michal Žáček, rozprúdili zábavu hitmi Maturantky,Prosperita alebo Páni v najlepších rokoch. Bola to skvelá shov a neni pochýb o tom že všetci si tento koncert užívali plnými dúškami . Charizmatický český herec a spevák Jiří Macháček sa so svojou kapelou Mig 21 vrátil na Žákovic už tretíkrát a opäť priniesol poriadnu dávku chytľavých pesničiek s veľkým množstvom energie . Prvý deň festivalu zakončili kapely Walter Schnitzelsson a Cpt. Slice –ktorí rozbesnili posledných vytrvalcov pod pódiom a priniesli veľa humoru a energie .

Sobotňajší program odštartovala kapela Feelme a Hviezda, po ktorých už pódium obsadil legendárny Ivan Mládek s Banjo Band. Večerný program sa niesol v znamení slovenských kapiel ako napríklad POLEMIC, SLOBODNÁ EURÓPA, BILLY BARMAN či HEX, ktorý 15.ty ročník festivalu ukončil . Neskorý večerný koncert mal obrovský úspech aj napriek tomu, že ho museli na niekoľko minút prerušiť pre silný vietor, ktorý ohrozoval konštrukciu pódia. Po skončení Hex-u sa v stanovom mestečku niesla skvelá atmosféra kde si ľudia do neskorých ranných hodín pospevovali známe slovenské hity.

Aj takýto bol jubilejný ročník Žákovicu, už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Určite bude opäť skvelý.

Text a foto: Adel Michnová