V Bratislave zahrá Američanka Esperanza Spalding

V Bratislave zahrá Američanka Esperanza Spalding BOMBING

27. októbra sa Slovenskému publiku v Bratislavskej Starej tržnici predstaví Americká speváčka a hráčka na basgitaru či kontrabas Esperanza Spalding. Vo svojich tridsiatych rokoch sa môže pochváliť štyrmi cenami Grammy .

Na Slovensku sa táto výnimočná umelkyňa predstaví po prvý krát. Jej vystúpenie bude v rámci festivalu “Bratislavské jazzové dni27. októbra v Starej tržnici, kde predstaví svoj projekt Emily’s D + Evolution.

Esperanza Emily Spalding je talentovaná americká speváčka, basgitaristka a hráčka na kontrabas. Cenu Grammy získala štyrikrát, prvýkrát v roku 2011 ako Best New Artist. Počas svojej desaťročnej kariéry nahrala štyri sólové albumy a hosťovala na siedmych dalších. Koncertovala a nahrávala s hviezdami ako Bruno Mars, Stanley Clarke, Mike Stern či Nicholas Payton.

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2015 sa uskutočnia od 23. do 25. októbra a 27. októbra. Počas trojdňovej festivalovej časti v bratislavskej Inchebe budú koncertovať svetové hviezdy Gregory Porter, Snakky Puppy a Fourplay. Esperanza Spalding sa slovenskému publiku predstaví v utorok 27. októbra v Starej Tržnici.

Vstupenky sú k dispozícii v sieti TicketPortal.