Tublatanka pokračuje v úspešnom turné „33 Rockov“

Tublatanka pokračuje v úspešnom turné „33 Rockov“ BOMBING 14

Rocková kapela Tublatanka v minulom roku absolvovala veľmi úspešné česko-slovenské turné pri príležitosti Kristových rokov pôsobenia na hudobnej scéne. Líder kapely Maťo Ďurinda si pre svojich fanúšikov, okrem skvele naladeného hlasu, pripravil aj špeciálnu čiernobielu košeľu, na ktorej sa zjavil kríž, keď roztiahol ruky.

Kapela tento rok pokračuje vo svojom úspešnom turné „33 Rockov“ na hudobnej scéne jarnou sériou koncertov po Slovensku v športových halách v Šali, Leviciach, Brezne a Považskej Bystrici. Skupina na koncertoch zahrá najlepšie skladby zo všetkych doteraz vydaných CD albumov. Fanúšikovia  si prostredníctvom fan klubu dlhodobo želali rockovú baladu Spálená láska a vypaľovačky ako  Volanie divočiny a Šlabikár 4,  a tak ich Tublatanka znovu zaradila do koncertného playlistu.

Nie je to len pieseň za piesňou, koncerty obsahujú niekoľko prekvapení

V strede koncertu členovia odložia svoje elektrické gitary,  aby zahrali akustickú verziu unplugged piesní  Priateľ, Bez tvojej lásky,  Dotyk rúžom na pohár,Svet je stále rýchlejší a Loď do neznáma. „Nezabudneme ani na bubeníka Ďura Černého, ktorý mal v tomto období prvé  výročie od svojho nečakaného tragického úmrtia v Maďarsku a zahráme na jeho počesť  pieseň, ktorú sme pripravili v spolupráci s textárom Martinom Sarvašom –  Spomienka na Ďura Černého a ku ktorej sme urobili aj videoklip,“ – prezrádza Maťo Ďurinda

A pokračuje:

Samozrejme nezabudneme ani na nášho  bývalého gitaristu a speváka Doda Dubána, ktorému vzdáme úctu Piesňou pre Doda z CD albumu Patriot. Dodo  tiež odisiel  do rockového neba v apríli pred štrnástimi rokmi.

Tublatanka na minuloročnom jesennom turné „33 Rockov“ natočila na záznam svoj koncert  v športovej hale v Prahe  pre súkromnu televíziu Joj, ktorá koncert odvysiela s časovým odstupom po skončení jarného turné na niektorom zo svojich kanálov.  „Na našich, vyše dvojhodinových koncertoch k tridsaťtrojke, sme sa veľmi tešili pozornosti a záujmu  našich fanúšikov ktorí s nami odspievali všetky piesne a mali veľa energie vydržať tak dlhé koncerty, preto im veľmi ďakujem  v mene seba aj kapely Tublatanka“ – rozcítil sa Maťo Ďurinda.  Po skončení jarného turné  k tzv. Kristovým rokom Tublatanky  sa bude skupina venovať prípravám a nahrávaniu svojho nového CD albumu, ktorý by chcela vydať do konca roku 2017.

V máji kapelu ešte čakajú ešte koncerty v LondýneDubline.

Slovenské jarné turné si môžete naplno užiť v mestách:
  • 17.03.2017, 19:00 – Mestská športová hala, ŠAĽA  – AKCIA 1+1 ZADARMO – platí pre kategóriu Státie plocha
  • 24.03.2017, 19:00 – Športová hala LEVICE 
  • 25.03.2017, 19:00  – Aréna BREZNO
  • 07.04.2017, 19:00 – Mestská športová hala, POVAŽSKÁ BYSTRICA

Lístky na koncerty si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal: www.ticketportal.sk/event.aspx?id=23112

 

Zdroj: TS / Anna Olvecká,  VI-AN, M.A.P.A.