Festival gospelovej hudby- Lumen v Trnave

Festival gospelovej hudby- Lumen v Trnave BOMBING 2

Dnes štartuje festival LUMEN organizovaný pravidelne začiatkom júna v Trnave. Počas svojej existencie sa stal najväčším mestským festivalom v strednej Európe. Každoročne ho navštevuje 10 000 ľudí. Tento rok oslávi svoje okrúhle 25. narodeniny. Festival potrvá od 2.-3.6. 2017.

Cieľom Festivalu Lumen je evanjelizácia mladých ľudí, aby zažili dobrú atmosféru, stretli veľa priateľov, počuli kvalitnú gospelovú hudbu a zažili hlboký dotyk Boha. Preto sa organizátori snažia osloviť mladých, ktorí nie sú veriaci, aby videli a zažili príťažlivé svedectvo veriacich. Okrem hlavného pódia na Trojičnom námestí bude program aj v amfiteátri, na nádvorí radnice a v Kine Hviezda.

Na festivale vystúpia kapely ako : Guvna B, Godzone, Fluent, Komajota, Nuteki, October Light, Daniel Levi a headliner festivalu – Switchfoot. Súčasťou festivalu je taktiež blok workshopov a prednášok na aktuálne témy.

Festival Lumen v skratke:

 • najlepšie slovenské a veľmi kvalitné zahraničné gospelové kapely z celého sveta
 • radostná, priateľská až rodinná atmosféra
 • zaujímavé prednášky a workshopy
 • stretnutia priateľov a priestor pre nové priateľstvá

Festival je pre všetkých zadarmo. Spoplatnená je len XL zóna ktorá zahŕňa napr. workshopy a niektoré koncerty.

Aj tento ročník festivalu sa programovo skladá z dvoch súčastí. Program zdarma ponúka koncerty na hlavnom pódiu, koncerty na Stejdžíku, prednášku Michela Remeryho v Kine Hviezda, koncert Saleziáni, workshop Cez bariéry za dobrodružstvom, Escape room, detský program pred Radnicou a samozrejme duchovný program. Spoplatnená časť festivalu sa nazýva XL zóna a jej kompletnú ponuku nájdete nižšie.

XL zóna (XL náramok)

Spoplatnená zóna festivalu, ktorej súčasťou sú: Servus – talkshow projektu Rýdzo Slovenské, Koncerty Emmy Drobnej, Martina Haricha a skupiny Komajota, Chvály so skupinou Timothy alebo Heartbeat, Koncerty kapiel SpektrumSaleziáni, Riaditelia festivalov, Produktívna trojka, Improvizačné divadlo 3T, prednášky a workshopy, Cesta za slobodou divadlo o don Titusovi Zemanovi.

Okrem programu majú držitelia XL náramku možnosť využívať tieto výhody:

 • Úschovňa batožiny ZDARMA
 • 50% zľava do Lanového Centra v Trnave, Film Chatrč Divadlo HAAF, Vstupné na mestskú vežu: dospelí 2€, študenti 1€
 • Spaghetti Leviathan festival Lumen menu (cestoviny + Kofola) za 2,30 €
 • Zmrzlina u Balkána 0,60 €
 • Hollywood Burger Burger Classic za 4€

Lístky do XL zóny si môžete zakúpiť v stánku informácií za 15€.

Ak ste si lístok do XL zóny zakúpili v predpredaji, je potrebné, aby ste si ho zamenili za látkový identifikačný náramok:

 • ak máte zakúpený IBA lístok do XL zóny —> náramok obdržíte v stánku INFORMÁCIÍ
 • ak máte zakúpené aj UBYTOVANIE —> náramok obdržíte pri ubytovaní na škole
 
 
 

 

Prednášky a workshopy

Prednášky a workshopy budú prebiehať v 2 blokoch počas sobotňajšieho predpoludnia na rôznych miestach (pozri mapu). Vstup JE SPOPLATNENÝ a je súčasťou XL zóny. PREZRIEŤ VŠETKY WORKSHOPY

Detský program

V piatok ponúkame predstavenie Divadla HAAF v kine Hviezda o 16:30 –17:30. Lístky si môžete kúpiť na mieste v cene 4€ alebo v rámci XL zóny (1 rodič + 1 dieťa).  Počas oboch dní festivalu bude dostupný detský kútik. Nachádza na Radničnom nádvorí a poskytuje priestor pre rodiny s deťmi. Deťom ponúka možnosť zahrať sa v príjemnom prostredí a využiť dostupné atrakcie a aktivity. Rodičia majú možnosť občerstviť sa v neďalekej Rehoľnej kaviarni.

Program sobotného detského kútika bude prebiehať na Stejdžíku (Pešia zóna pred Radnicou):

 • 14:00 Martin Daniš – O chlapcovi, ktorý hľadal vôňu čokolády
 • 15:00 Braňo Jobus – Beseda o knihách Jobusových
 • 16:00 Bratislavské bábkové divadlo – predstavenie Safaládka a Špajdlička (viac) 

Celý program je dostupný na fln.sk/2017/program.

Ubytovanie na školách

Je zabezpečené na základných školách (pozri mapu) od piatku 2. júna od 14.00 až do nedele 4. júna do 8.00. Žiadame ubytovaných na školách, aby najmä v nočných hodinách boli ohľaduplní a zachovali nočný kľud, ako voči spolubývajúcim, tak aj voči občanom mesta Trnava. Ubytovanie chlapcov a dievčat je oddelené a žiadame Vás o rešpektovanie tejto podmienky.

Ubytovanie v nedeľu zabezpečujeme do 8.00. Prosíme preto, aby ste do 8.00 opustili základné školy. Rešpektujte pokyny usporiadateľskej služby na školách. Organizátor nezodpovedá za odcudzenie alebo stratu osobných vecí na školách. Ďakujeme.

QR kód z rezervačného systému vám naši dobrovoľníci vymenia na škole, na ktorú máte zakúpené ubytovanie. Tu vám zároveň vymenia Lístok do XL zóny za látkový identifikačný náramok.

 • Ubytovanie 1 – Základná škola Andreja Kubinu
 • Ubytovanie 2 – Základná škola Atómová

Parkovanie v Trnave

Keďže sa v meste koná okrem nášho festivalu aj iné kultúrne podujatie, odporúčame účastníkom príchod do Trnavy už v poobednajších hodinách. Využiť môžete parkovanie na záchytných parkoviskách mesta Trnava a v nákupných centrách. Na mape nájdete zvýraznené miesta, na ktorých sa odohrávajú programové súčasti festivalu.

Tags: