SLOVENSKO, ČESKO A LITVA SPOJA SVOJU ALTERNATÍVNU SCÉNU NA JEDNOM PÓDIU V BRATISLAVE

SLOVENSKO, ČESKO A LITVA SPOJA SVOJU ALTERNATÍVNU SCÉNU NA JEDNOM PÓDIU V BRATISLAVE BOMBING 1

Kapela Bad Karma Boy má za sebou tri zo štyroch koncertov československého klubového turné, na ktorom vystupuje v tandeme s psychedelicko-popovým brnianskym kvartetom Ghost of You. Budúci utorok, 24. mája, ich čaká vyvrcholenie šnúry v bratislavskom KC Dunaj. V domácom prostredí skupina okolo Juraja Marikoviča chystá viaceré dramaturgické prekvapenia, a okrem spriaznenej českej kapely aj špeciálneho hudobného hosťa z Litvy, psychedelických rockerov Garbanotas Bosistas.

Bad Karma Boy vydali koncom roka 2014 svoj druhý album Údolia a kopce na značke Slnko Records a odvtedy sa im svojím inteligentným popom darí získavať nových priaznivcov na Slovensku, v Česku a najnovšie aj v Poľsku a na Pobaltí. Nominanti na singel roka v Rádiohlavách 2014 so skladbou Dunaj sa totiž okrem slovenských a českých pódií nedávno ukázali aj na jednom z najprestížnejších európskych klubových festivalov Tallinn Music Week, ktorý dáva každoročne priestor novým hudobným menám z celého sveta. V multižánrovom programe festivalu nájdete zástupcov rádiového popu, undergroundovej elektroniky, world music aj vážnej hudby. Bad Karma Boy sú spolu s producentom FVLCRVMom historicky vôbec prví zástupcovia zo Slovenska, ktorí si na podujatí s návštevnosťou okolo 25 000 ľudí mohli zahrať.

Pozvánka na festival nám samozrejme spravila obrovskú radosť. Koncert v Tallinne sme odohrali v úplne natrieskanom klube a na ceste na sever sa nám podarilo dohodnúť ešte ďalšie dva koncerty v poľskej Varšave a v lotyšskej Rige. Oba dopadli výborne, získali sme nových priateľov, fanúšikov a tiež kapely, s ktorými si môžeme v budúcnosti zahrať,” popisuje zážitky Bad Karma Boy spevák Juraj Marikovič.

Krátko po návrate z Pobaltia čakala Bad Karma Boy ďalšia koncertná šnúra. Tentokrát v spojení s vychádzajúcou hviezdou českej alternatívnej scény Ghost of You. “Spoznali sme sa na spoločnom koncerte v Ostrave minulý rok. Ich gitarista tuším práve teraz maturuje, ale hudobne sú chlapci neuveriteľne vyspelí a z ich koncertov ide veľká energia. Citeľný je vplyv tvorby Thoma Yorka, a to je len dobre,” chváli Juraj Marikovič brniansku kapelu, ktorú toto leto čakajú koncerty na všetkých významných českých festivaloch vrátane Colours of Ostrava, Metronome aj Rock for People.

Ghost of You a Bad Karma Boy majú za sebou zatiaľ spoločné vystúpenia v Košiciach, Brne a Prahe. Budúci utorok, 24. mája zakončia miniturné koncertom v bratislavskom KC Dunaj, kde si pozvali aj vzácneho hosťa, psychedelicko-rockovú zostavu Garbanotas Bosistas z Litvy. Bad Karma Boy ich spoznali práve na festivale Tallinn Music Week.

V Tallinne vystupovali Garbanotas pred nami, takže časť ich koncertu sme stihli a veľmi sa nám páčili. Keď sa nám potom ozvala ich manažérka, že v máji majú cestu cez Bratislavu a či niečo spolu nevymyslíme, neváhali sme. Až neskôr sme zistili, že v domácej Litve sú naozaj populárni a na ich koncerty chodia stovky ľudí a postupne rastú aj v zahraničí. Veď na Tallinn Music Week získali cenu divákov za najobľúbenejšiu kapelu festivalu. Takže budúci utorok treba tento zatiaľ skrytý talent určite vidieť a počuť,” pozývajú a uzatvárajú Bad Karma Boy. 

ĎALŠIE INFO:

Zdroj: TS / Alex Červenka / Slnko Records