Pohoda deň_FM bola plná prekvapení, rozhovorov a skvelých hudobných vystúpení

Pohoda Deň_FM 2016 Foto: Martina Jarolínová

Tradičný Pohoda deň na _FM každoročne odštartoval “tešenie sa” na Pohodu. Ráno začalo už o 8. hodine vystúpením kapely Billy Barman, ktorí predstavili nový track Miletička, ale aj pecky Mladým chýba vojna, Traja či Strmá voda.

Počas dňa sa konal stolno-futbalový turnaj. Organizátori predstavili nový typ chatiek, ktorý sa ihneď návštevníkom zapáčil a pohodlie chatiek si skúšali na vlastnej koži. DJi Gabanna, Rafo & Pure a na záver Lifecutter zahrali svoje sety klubovej elektroniky. Návštevníkov rozhlasu rozveseľoval kúzelník Talostan, stolné hry a rozhovory s priateľmi vo foajé. V Pohoda shope sa predávali lístky, tričká a rôzne iné veci pod značkou festivalu.

Celé dianie bolo vysielané do rádia _FM a uskutočnila sa kopa rozhovorov. Organizátori si zaspomínali na staré časy a rozprávali o novinkách. Na tlačovej konferencii predstavili ďalšie mená vystupujúcich. Môžete si o tom prečítať viac v našom článku. Spomínali aj na kamaráta Ďura Kušnierika, ktorému bude venovaný koncert Sigur Rós či Kaviareň Kušnierik.

Na Pohoda deň zavítala aj obľúbená slovenská speváčka Jana Kirschner a zahrala skvelý koncert so svojimi najväčšími hitmi. Popoludní sa predstavila novovzniknutá slovenská kapela Núku, ktorá je ale zložená zo skúsených hudobníkov a má na konte debutový album Krútňava.

Veľký ohlas malo očakávané vystúpenie miláčikov z Izraela Lola Marsh. Na Slovensku už vystupovali toľkokrát, že od nás dostali symbolickú ponuku na slovenské občianstvo. Lola niekoľkokrát opakovala, že Slovensko je pre ňu druhým domovom. Kapela zahrala podmanivý koncert plný kvetov, hry svetla a jemných aj energických melódií. Najviac Lola dojala Slovenku Ninu, ktorej venovala celú jednu skladbu. Diváci s Lolou spievali, tlieskali a hudobníci boli úprimne prekvapení silou, ktorá z toho išla. Cez poslednú pesničku požiadala Lola, aby sa celé publikum objalo. Keďže počet vstupeniek bol limitovaný, skupina sa rozhodla potešiť aj tých, ktorí sa sem nedostali a zahrala akustickú časť koncertu vo foajé. Akustický šat spravil skladby ešte krehkejšími, no hudobníci to vedeli spolu s publikom aj poriadne rozbaliť. Zazneli skladby z hlavného koncertu za hojnej spolupráce s publikom a duet si zapískala speváčka spolu s Ninou (veľmi jej prajeme tento nezabudnuteľný zážitok). Pri záverečnej pesničke sa mali diváci opäť objať, pričom sa chcela k niekomu pridať aj Lola. Mala som to šťastie byť v trojici, ku ktorej sa pridala do objatia. 🙂 Na poslednú pieseň zavolala všetkých prítomných na pódium okolo seba a tak sme všetci vytvorili neuveriteľne silnú atmosféru. Po skončení koncertu sa ešte fanúšikovia fotili s kapelou a domov odchádzali s úsmevom.

Text: Martina Jarolínová
Foto: Tomáš Ormandy
Foto Lola Marsh: Martina Jarolínová
Foto Billy Barman a Núku: Jaroslav Novák