Europe opäť na Slovensku, tentokrát na Topfeste

Europe opäť na Slovensku, tentokrát na Topfeste BOMBING

Približne pred týždňom pridali organizátori Topfestu tzv. nultý deň, čiže festival nemá dva dni, ale tri. Topfest sa bude začínať nultým, štvrtkovým dňom 30.6.2016, kde to odpáli spolu s návštevníkmi nemecká rocková kapela Guano Apes. Dnes je však jasné, že práve táto kapela nebude jedinou, ktorá vystúpi vo štvrtok. Ku Guano Apes sa pridá švédska hardrocková formácia Europe, ktorí tento rok oslavujú 30. výročie svojho prelomového albumu The Final Countdown.

Táto švédska hardrocková skupina bola založená v roku 1979 ešte pod názvom Force, až v roku 1982 sa skupina premenovala na Europe. V roku 1992 sa skupina rozpadla, no v roku 2004 ohlásili comeback a vydali pár nových albumov. Europe patrí medzi najväčšie európske rockové hviezdy z 80-tych rokov. Na konte majú celkovo 10 albumov. Posledný, najnovší album vydali v roku 2015 pod názvom War of Kings. Ich vystúpenie na Topfeste však nebude len o nových skladbách, keďže tento rok Europe oslavuje 30 rokov od vydania svojej najslávnejšie štúdiovky The Final Countdown s rovnomenným hitom, ktorý sa stal rockovou klasikou a dobyl hitparády vo vyše 26 krajinách sveta. Slovenskí fanúšikovia tejto hardrockovej skupiny si budú môcť vychutnať túto, ale aj mnohé ďalšie skladby už vo štvrtok na Topfeste. Europe sa s radosťou vracajú na Slovensko, o tom svedčí aj to, že tu budú už po tretíkrát. V roku 2010 zahrali rovno dva koncerty na Slovensku, jeden v Trnave a ten druhý bol v Prešove.

Europe, čiže Joey Tempest (spev), John Norum (gitara), John Levén (basgitara), Mic Michaeli (klávesy) a Ian Haugland (bicie) vystúpia na piešťanskom letisku už v prvý deň festivalu 30. júna. Ak si vyrastal na hudbe 80-tych rokov alebo jednoducho miluješ Europe alebo Guano Apes a mnohé iné zahraničné alebo slovenské skupiny, neváhaj a prídi na tento festival.

 

 

Zdroj: TS / Nora Krchňáková / redakčne upravené