Grape Festival uvádza ďalších slovenských umelcov tohto ročníka

Grape Festival uvádza ďalších slovenských umelcov tohto ročníka BOMBING

Grape nás čaká o necelé tri mesiace, a tak sa organizátori rozhodli poodhaliť ďalšie mená, ktorých vystúpenia uvidíme tento rok. Tentokrát však pôjde o našincov – vystúpia síce aj tradičnejší hostia, no premiéru si napríklad odkrúti aj geniálna autorka dvojalbumu Moruša či reggae majstri z nášho hlavného mesta.

Zo slovenských umelcov na Grape festivale tento rok vystúpi okrem iných aj hudobne nezávislá, ale zároveň skvelá Žienka domáca Janka Kirschner. Bez debát speváčka, ktorá zanechá dojem aj bez toho, aby sme ju museli denne počúvať v slovenských rádiách, bude mať tento rok na Grape svoj debut. Nič lepšie sme si snáď priať ani nemohli a myslím, že nie jednému hudobnému fajnšmekrovi zaplesá srdce.

O tom, že Brutálna zostava zostáva brutálnou aj naďalej, nás Para presvedčí aj tento rok. Kapela, ktorú istá časť slovenského priemerného publika pochopila žiaľ až neskôr, dorazí s klasikami ako Otec, Keď ťa stretnem či Prví poslední. Pevne veríme, že Lasky a spol. to roztočia tak, ako to najlepšie vedia. Snáď im to tento rok vyjde, na rozdiel od minulého, kedy ich plány zmarilo počasie.

Puding Pani Elvisovej je elektro-indie-popová banda z Košíc fungujúca od roku 1995 a je zárukou toho, že hýbať do ich muziky sa bude každá časť tvojho tela. Na konte majú štyri albumy (Automati, Play/Pause/Eject, π) a len nedávno uplynul rok od vydania ich posledného počinu s výnimočným názvom Tektonická platňa.

Tradične vystúpia aj bratislavskí chalani Billy Barman, ktorí sú nezameniteľnou a zároveň každoročnou súčasťou festivalu. Nie je to až tak dávno, čo potešili fanúšikov poctivou skladbou Mladým chýba vojna. Nezabúdajme však ani na legendárnu Hanu a Introverta… a vieš o tom, že zajtra im vychádza nový track Miletička? Skvelý indie-rock a poriadne texty, to všetko vo fantastickom prevedení nebude chýbať v Piešťanoch ani tento rok.

Ďalšími vystupujúcimi našincami sú napríklad aj Chiki Liki Tu-a, Medial Banana, Longital a Malalata. Nezabudni, že Grape Festival bude tento rok 12. a 13. augusta na letisku v Piešťanoch. Pre viac informácií o festivale navštív ich Facebook alebowww.grapefestival.sk.

Zdroj: TS

Tags: