RÓMSKO-NERÓMSKY FESTIVAL MOLDAVA – SPOLU

RÓMSKO-NERÓMSKY FESTIVAL MOLDAVA – SPOLU BOMBING

parasendrej.-w500-h378-p0-q85-F-----S1-c1

Neziskové organizácie ETP Slovensko, EQUITYMestské zásahy, spolu s Agentúrou POHODA FESTIVAL, sa v nadväznosti na tradíciu festivalu „ŠOBOV SPOLU 2010“ a jeho ďalších ročníkov rozhodli zorganizovať festival „MOLDAVA – SPOLU 2014“. Festival sa uskutoční 21. júna 2014 (vo Svetový deň hudby) v rómskej osade na Budulovskej ulici v Moldave nad Bodvou.

V júni uplynie jeden rok od policajnej razie v rómskej osade v Moldave nad Bodvou. Tá sa počas uplynulých mesiacov stala pomerne diskutovanou a kritizovanou udalosťou. Rómsko-nerómsky Festival MOLDAVA – SPOLU 2014 sa bude konať práve na tomto mieste. Aj hudba môže byť cestou, ktorá nás vedie od strachu a opovrhnutia k priateľstvu a tolerancii, cestou, ktorá nás nerozdeľuje, ale spája.

A preto je tento otvorený happening hudby určený pre všetkých, ktorí chcú podporiť vzájomné porozumenie. Na festivale vystúpia populárne slovenské a rómske hudobné skupiny (účasť už potvrdili PARA, Jana Kirschner, Sendreiovci, Superar), chýbať však nebudú ani amatérski hudobníci priamo z rómskych osád.

Festival je možné finančne podporiť prostredníctvom výzvy na portáli www.ludialudom.sk. Organizátori festivalu SPOLU s obyvateľmi rómskej osady ďakujú za podporu a tešia sa na stretnutie 21. júna v Moldave nad Bodvou!

 

Zdroj: TS