Real Something Night

Real Something Night BOMBING 2

Koncertný rok 2015 uzavrie agentúra Real Something už tento piatok 11. decembra v rámci Vianočných trhov pod pyramídou Slovenského rozhlasu so svojimi kapelami NVMERI, The Ills a Elections In The Deaftown. Hosťom večera bude mladá začínajúca skupina 52 Hertz Whale. Okrem koncertov pripravili organizátori spoločne s hudobníkmi rôzne špeciality.

The Ills - 2015_small

The Ills zverejnili gitarové taby k ich pesničke Meet Our Ghost With An Intention (tzv. Mogwaiovke), ktorú si s chalanmi môžu návštevníci zahrať počas akustickej session medzi koncertami. Taby sú dostupné tu: ow.ly/Vurb4

Elections In The Deaftown zase práve v tento deň vydávajú svoj debutový album s názvom Glue. Album obsahuje dvanásť piesní. O mix sa postaral Erik “Losos” Horák (Zlokot, Noisecut).

Nvmeri, ktorí len pred nedávnom zverejnili nový singel Scales z pripravovaného nového albumu (jar 2016), prisľúbili počas ich koncertu malé prekvapenie. “Chystáme sa zahrať špeciálny song a možno aj dva.” prezradil frontman Pišta. “Uvidíme či to vyjde, sami sme zvedaví.” dodal.

Okrem koncertov si v zateplenom stane budú môcť návštevníci pozrieť výstavu plagátov predošlých akcií Real Something, ktoré robili grafici Fuxo z The Swan Bride, Jakub Jurášek, Matej Hoppan, Marek Menke a Mako.

A na záver – prichystaný bude aj playstation kútik, kde bude prebiehať battle of the bands v legendárnej hre Tekken 3. Zahrať s kapelami si budú môcť aj návštevníci.

Je perfektné, že všetky kapely z našej stajne si spolu zahrajú v jeden večer na jednom pódiu a že všetky si pripravili niečo špeciálne,“ hovorí Tatiana Lehocká z Real Something. Jej kolega Mário Gešvantner dodáva: „Večer sa môže v rámci utužovania vzťahov natiahnuť aj po skončení koncertov. Aj to je nesmierne dôležitý faktor Real Something Night.

Vstup na akciu je voľný.

 Časový harmonogram:

  • 17:30 – 18:00 52 Hertz Whale
  • 18:20 – 19:05 Elections In The Deaftown
  • 19:25 – 20:15 NVMERI
  • 20:35 – 21:30 The Ills

FB event: https://www.facebook.com/events/779189652204453

Real Something

NVMERI

The Ills

Elections In The Deaftown

52 Hertz Whale

 

REAL_SOMETHING_NIGHT_web

Zdroj: TS / Mário Gešvantner