PRVÁ KAPELA PRE BAŽANT POHODU 2013: O.CHILDREN

PRVÁ KAPELA PRE BAŽANT POHODU 2013: O.CHILDREN BOMBING

o-children-sidesteps-blogging-experiencePrvým potvrdeným interpretom budúcoročného festivalu Bažant Pohoda 2013 je anglická skupina O.Children. “Videli sme ich naživo v Londýne, ich hudbou sme sa cítili ako zhypnotizovaní. Odvtedy sme sa ich snažili získať, sme radi, že budú hrať v lete v Trenčíne,” hovorí riaditeľ festival Michal Kaščák.

Londýnske kvarteto je na scéne od roku 2008, no spevák Tobi O´Kandi a bubeník Andrew Sleath spolupracovali už na projekte Bono Must Die. Názov však museli zmeniť po výstrahách od právnikov Bona Voxa z U2, a tak založili O.Children, kde sa k nim pridali aj gitarista Gauthier Ajarrista a basák Harry James. Skupinu nazvali podľa jednej z najznámejších pesničiek Nicka Cavea a podobne temná je aj ich tvorba – na pomedzí post punku, goth rocku a new wave – už na prvom eponymnom albume.

Kapelu chceli organizátori Bažant Pohody pritiahnuť na Slovensko už vlani, frontman Tobi O´Kandi však nemal platné britské víza a nemohol odcestovať z krajiny. Počas tohto núteného obdobia kapela nahrala svoj druhý album Apnea. Práve v čase jeho vydania sa vyriešili aj Tobiho vízové problémy. “Ničilo mi to dušu, trčal som tu v Anglicku ako väzeň, bez štátnej príslušnosti,” vyjadril sa autor väčšiny skladieb a charizmatický frontman O´Kandi, ktorý má nigérijské korene a v Londýne žije s celou rodinou už od šiestich rokov. “Tento album mi zachránil život. Len keď som bol v štúdiu, nemusel som sa trápiť realitou. Je to naozaj osobný album,” opisuje Tobi, ktorý sa s O.Children predstaví v júli 2013 na trenčianskom letisku. “Potvrdiť prvého umelca takto v predstihu je veľmi príjemné. Veríme, že postupne sa nám rozbehne aj ďalší booking,” hovorí produkčná festivalu Ľubica Gombalová.

Sedemnásty ročník multikultúrneho festival Bažant Pohoda sa uskutoční 11. – 13. júla 2013 opäť v Trenčíne na letisku. „V súčasnosti je v ponuke ešte okolo 500 permanentiek na celý festival za cenu 59 eur, po ich vypredaní sa cena zvýši na 69 eur. Rovnako sú v ponuke aj lístky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, lístky na parkovanie aj na parkovanie karavanov,“ upozorňuje za organizátorov Katarína Tomášeková.

Vstupenky sú k dispozícii v online Pohodashope, Ticketportale a v sieti predpredajcov, ktorých zoznam je uvedený na stránke organizátorov www.pohodafestival.sk.