VEČER PRE HEDVIGU

VEČER PRE HEDVIGU BOMBING

V auguste prešlo šesť rokov od útoku na Hedvigu Malinovú-Žákovú. Namiesto jeho riadneho vyšetrenia je Hedviga už vyše päť rokov obvinená z krivej výpovede. Bez toho, aby jej prokuratúra oznámila, v čom mala klamať. Aliancia Fair-Play, KC Dunaj, Pohoda Festival a Inštitút Minorma preto 5. októbra 2012 venujú celý večer plný peknej hudby a ľudskej spolupatričnosti práve Hedvige. Hedviga si zaslúži, aby ju štát chránil, nie šikanoval. Ak to nedokáže on, musia sa podľa mňa spojiť ľudia a prejaviť jej podporu,“ vysvetľuje Zuzana Wienk, programová riaditeľka Aliancie Fair play, ktorá bude spoločne s riaditeľom festivalu Bažant Pohoda Michalom Kaščákom moderovať aj diskusiu so psychiatrom Jozefom Haštom, advokátom Romanom Kvasnicom a predovšetkým so samotnou Hedvigou Malinovou-Žákovou, ktorá po prvý raz od udalosti vystúpi na verejnosti.

Počas večera bude hrať skupina Longital skladby zo svojho nového unplugged programu, Bene uvedie spoločný projekt s Rolandom Kánikom a na záver bude hrať DJ Mooshak.

Vstupné na Večer pre Hedvigu, ktorý sa v bratislavskom KC Dunaj začne o 18.00 a pokračovať bude až do ranných hodín, je symbolické 2 eurá.