BAŽANT POHODA NOMINOVANÁ MEDZI NAJLEPŠIE ZAHRANIČNÉ FESTIVALY NA UK FESTIVAL AWARDS 2012

BAŽANT POHODA NOMINOVANÁ MEDZI NAJLEPŠIE ZAHRANIČNÉ FESTIVALY NA UK FESTIVAL AWARDS 2012 BOMBING

ukDnes sa začalo hlasovanie o najlepšie festivaly na Britských ostrovoch UK Festival Awards 2012 a slovenský multikultúrny festival Bažant Pohoda zaradili medzi 32 svetových festivalov, ktoré majú šancu získať prestížnu cenu v kategórii Najlepší zahraničný festival. Zahraničné festivaly do výberu najlepších nominovala medzinárodná porota zložená z rešpektovaných expertov z hudobného priemyslu – od novinárov až po agentov. Do 32-členného zoznamu sa dostali popredné festivaly z Európy, ale aj Severnej Ameriky, Japonska, Austrálie či Nového Zélandu. Hlasovanie, prebieha na stránke Festivalawards.com, potrvá do 31. októbra, pričom v pondelok 5. novembra bude oznámený zoznam desiatich finalistov v každej kategórii. Víťazi budú korunovaní na slávnostnom galavečeri v londýnskom The Roundhouse v pondelok 3. decembra.

V najbližších dňoch sa rozbehne aj hlasovanie v ankete Europe Festival Awards 2012, kde je Bažant Pohoda 2012 nominovaná v kategórii Najlepší stredne veľký festival. V rovnakej kategórii sa Bažant Pohoda umiestnil v roku 2010 v Top 10 a vlani sa prepracoval až medzi 5 najlepších festivalov Starého kontinentu. Premiéru v hlasovaní bude mať Pohoda Indoor Camping Festival, ktorý sa síce konal už v roku 2011, ale až po začiatku hlasovania, takže sa bude uchádzať o cenu v kategórii Najlepší indoor festival v tomto ročníku ankety.

Bažant Pohoda 2012, ktorá sa konala v júli na trenčianskom letisku, získala od renomovaného hudobného servera Virtualfestivals.com plný počet 10/10 bodov, maximálne hodnotenie získali už len ďalšie dva európske festivaly.