PREDPREDAJ na Galakoncert World Music Festivalu Bratislava 2017 už zahájený!

Ďalšiu kapelu na World Music Festival Bratislava si vyberú samotní diváci BOMBING

V Ateliéri Babylon sa 23. septembra predstavia 3 špičkové projekty v rámci World Music Festivalu Bratislava. Tento festival opäť ponúkne rozmanitú hudbu a mimoriadne kvalitných interpretov, s puncom európskych hviezd.

Najväčšou z nich bude fenomenálny francúzsky kontrabasista, oceňovaný aj jazzovými fanúšikmi, Renaud Garcia-Fons. Program galakoncertu doplnia projekty Karoliny CichejD´n´B´ bulharskej Oratnitze, ktorá dostáva do varu kluby po celej Európe.

Karolina Cicha je momentálne jeden z najzaujímavejších speváckych zjavov na poľskej scéne. Hrá na množstve nástrojov súčasne a používa rôzne vokálne techniky, ktoré sama vymyslela. Jej úspešný album 9 jazykov je spoluprácou s multiinštrumentalistom Bartom Palygom. Piesne na tomto albume skomponovala k textom v jazykoch etnických menšín regiónu Podlesie. Výsledkom je moderný mix štýlov, v ktorom majú obaja protagonisti priestor ukázať všetky rozmery svojho talentu.

Renaud Garcia-Fons je francúzsky kontrabasista, ktorého tvorbu rešpektujú tak fanúšikovia jazzu aj world music. Renaud je virtuózom, ktorý si vyslúžil nálepku „Paganini kontrabasu“. V jeho diskografii nájdete albumy s hudobníkmi z rôznych hudobných kultúr sveta. V Bratislave sa predstaví s tureckým virtuózom na nástroj kemenče, Deryanom Türkanom. Ponúknu jedinečný spoločný koncert najväčšieho a najmenšieho sláčikového nástroja.

Bulharská skupina Oratnitza zaujala už albumom Folktron (2016) a predovšetkým energickými live koncertami. Táto kapela prináša dubstep, ethnofusion spolu nástrojmi ako bulharský kaval, didgerido, gajdy a cajon. Speváčky, ktoré preslávili bulharské viachlasy v zoskupeniach Mystery of Bulgarian Voices a Cosmic Voices from Bulgaria obohacujú zvuk kapely o nový rozmer. Bulharské polyfónne spevy sú pojmom, ako fungujú v spojení s nadupaným D´n´B sa máte možnosť presvedčiť na záver galakoncertu.

Viac info o bohatom programe World music festivalu, ktorý sa bude konať od 21. do 24. septembra, nájdete na: www.worlsmusicfestival.sk Vstupenky sú dostupné online cez Tootoot za 9€, na mieste bude vstupenka stáť 15€. Galakoncert sa uskutoční 23. septembra o 19:00 v bratislavskom klube Ateliér Babylon.

Zdroj: TS / PR World music festivalu