Selah Sue a Stereo MCs v sa predstavia v Bratislave

Selah Sue a Stereo MCs v sa predstavia v Bratislave BOMBING 1

Na Slovensku resp. v Bratislave sa pod hlavičkou OrePole.sk uskutočnia hneď dva koncerty ktoré boli ohlásené minulý týždeň a po ktorých je neskutočný dopyt po lístkoch. Podľa vyjadrení organizátorov na sociálnych sietiach je obrovský záujem o koncert hlavne Belgickej speváčky Selah Sue, ktorý sa uskutoční 10. mája v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Selah Sue patrí k ikonám súčasného reggae a soulu a k jej veľkým fanúšikom patria okrem iných Prince a Cee Lo Green. Do hudobného biznisu sa pritom dostala skôr náhodou, pôvodne ju viac bavil tanec a neskôr psychológia. Jej pesničky však zaujali fanúšikov na YouTube aj hudobných producentov natoľko, že hudobná kariéra bola zrazu neodvratná.

Selah Sue hudobne najviac formovali Lauryn Hill, M.I.A., Erykah Badu a Bob Marley. Jej veľkým vzorom bola aj nemecko-nigérijská speváčka Nneka, ktorú v Bratislave uvidíme už 15. apríla. Nahrávky oboch speváčok majú veľmi podobný zvuk, a to aj preto, že za oboma stojí známy producent Farhot. „Keď sa ma manažér pýtal, s kým chcem spolupracovať na albume, okamžite som povedala Farhota. Som totiž veľkým fanúšikom Nneky,“ hovorí Selah Sue.

Bratislavský koncert Selah Sue bude mixom tvorby z oboch jej albumov. Debut s eponymným názvom Selah Sue jej vyšiel v roku 2011, druhý album je starý len niekoľko dní, volá sa Reason a vyšiel 30. marca 2015.

Vstupné sa bude po vypredaní prvej stovky lístkov po 20 eur (lístky v tejto cenovej relácii sú už vypredané) zvyšovať na 25 eur (ďalších 200 ks) a neskôr na 30 eur, pričom táto cena už zostane do konca predpredaja.

Facebook event: www.facebook.com/events/1381593415498802

Druhým fantastickým hudobným zážitkom bude určite koncert britského zoskupenia Stereo Mcs. Tento sa uskutoční 29. mája v bratislavskom Majestic Music Clube. Týto borci stáli pri zrode britskej houseovej scény a bývajú označovaní aj za historicky prvý kvalitný hiphopový počin pochádzajúci z Britských ostrovov. Kapela vznikla už v roku 1985 a za celú kariéru nahrala 7 radových albumov, z ktorých najväčší úspech dosiahol Connected z roku 1992.

Stereo MCs získali v Británii aj Spojených štátoch radu prestížnych ocenení a spolupracovali s interpretmi ako U2, Madonna, Happy Mondays či Madness. Ich najväčšia sila je jednoznačne v živých vystúpeniach, na ktorých dokážu roztancovať aj mŕtveho a z pódia srší neuveriteľná energia. Naposledy sme ich videli na Slovensku len s ich DJ-ským setom, tentoraz ale pôjde o live koncert celej formácie v pôvodnej zostave.

Cena lístkov sa po vypredaní prvej stovky 15-eurových vstupeniek zvýši na 20 eur (ďalších 200 ks) a následne na konečnú cenu 25 eur.

Facebook event: www.facebook.com/events/1594137910798227

Lístky & viac info: www.orepole.sk