Nový slovenský animovaný večerníček DROBCI už na Štedrý večer na RTVS

Nový slovenský animovaný večerníček DROBCI už na Štedrý večer na RTVS BOMBING

Rovno na Štedrý večer sa slovenským televíznym divákom predstaví prvý diel nového slovenského animovaného večerníčka DROBCI. (Nielen) deti tak spoznajú nových hrdinov – bratov Bena a Toma a ich nevšedné dobrodružstvá.

Na výrobe sedemdielneho seriálu pracoval tím ľudí na čele s režisérkou, animátorkou a producentkou Vandou Raýmanovou vyše dva a pol roka. Na výtvarnej realizácii DROBCOV spolupracovala Ivana Šebestová a animátori Michal Haruštiak, Ivana Laučíková, Jozef Mitaľ, David Štumpf a Štefan Gura, obidve hlavné postavy narozprávala herečka Petra Polnišová, o hudbu sa postaral Michal Novinski, ktorý pri jej nahrávaní využil kompletný živý orchester. Seriál DROBCI vyrobila spoločnosť objectif v koprodukcii s RTVS a štúdiom plaftik s.r.o. s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu. “Chcem sa poďakovať všetkým spoluautorom, lebo každý z nich výrazne prispel k výslednej podobe celej série, mojim deťom za trpezlivosť a Jozefovi Justovi, ktorý pre tento projekt urobil veľmi veľa,” hovorí tesne pred odvysielaním všetkých siedmych dielov Vanda Raýmanová. ”Teraz sa už len vytešujem, že DROBCI budú o chvíľu v telke a dúfam, že deťom urobia aspoň takú radosť ako mne ich výroba.”

Niektoré diely seriálu sa už objavili na viacerých festivaloch, v gruzínskom Batumi získali DROBCI cenu pre najlepší TV seriál, finálne práce sa však dokončovali v posledných týždňoch pred uvedením v RTVS. “Bolo to mimoriadne hektické obdobie,“ priznáva Vanda. „Ale ten pocit, keď je všetkých sedem dielov pripravených do vysielania, je na nezaplatenie. Som nesmierne vďačná za túto príležitosť. Rovnako, ako v rozprávke všetko dobre dopadlo, a ja verím, že sa nám podarilo pre najmenšie deti pripraviť naozaj skvelý vianočný darček.“

Herečka Petra Polnišová, ktorá zapožičala svoj hlas obom postavám, si pochvaľuje, že na Slovensku vzniká veľa kvalitných animovaných projektov a pôvodnú animovanú tvorbu podporuje verejnoprávna RTVS. „Som šťastná, že som na DROBCOCH mohla spolupracovať. Sú veselí, hraví aj edukatívni. Verím, že diváci sa zabavia.“

Všetky diely budú v televízii odvysielané so skrytými titulkami a tiež s hlasovým komentovaním, takže veselé príbehy mudrlanta Toma a nezbedníka Bena si budú môcť užiť aj nevidiaci a nepočujúci televízni diváci. Prvý diel seriálu s názvom Predstavenie bude mať premiéru na Štedrý deň na Dvojke RTVS, siedmy diel bude odvysielaný na Silvestra. Tvorcovia seriálu pripravujú už ďalších šesť pokračovaní, ale aj knižné vydanie dobrodružstiev dvoch sympatických hrdinov.

Harmonogram vysielania

  • 24. 12. 2016 18:30 Predstavenie
  • 25. 12. 2016 18:30 Výlet
  • 26. 12. 2016 18:30 Torta
  • 27. 12. 2016 18:30 Preteky
  • 28. 12. 2016 18:30 Túra
  • 29. 12. 2016 19:10 Záhada
  • 30. 12. 2016 11:30 Záhada (repríza)
  • 31. 12. 2016 18:30 Ihrisko

 

Facebook

Tags: