Na Uprising 2020 mieri najmladšia víťazka Grammy za Najlepší reggae album – Koffee, majster beatboxu Dub Fx, či povznášajúci Hang Massive

koffee 1080x1080 2

Trinásty ročník obľúbeného bratislavského festivalu Uprising pozná opäť viac mien zo svojho medzinárodného programu. K prvým ohláseným umelcom ako Max Romeo, Hempress Sativa, Roni Size, DJ Vadim či Mungo’s Hi Fi sa behom uplynulých dní pridalo niekoľko atraktívnych posíl. Návštevníci Uprisingu sa posledný augustový víkend môžu tešiť na obdivuhodného beatboxera a loopera Dub Fx-a,  svetovo najznámejších hráčov na tzv. hang drum Hang Massive, troch nekompromisných MCs: Dynamite MC, Killa P a Jman, a aj jamajského roots reggae veterána Prince Alla so Suns of Dub. Najväčšiu poznornosť na seba však strhla jeho krajanka Koffee, ktorá sa iba pred pár dňami stala najmladšou a vôbec prvou ženskou držiteľkou Grammy za Najlepší Reggae album.

Čerstvá dvadsiatnička Koffee má namierené vysoko, a už v mladom veku sa natrvalo a výrazne zapisuje do dejín reggae a postupne svojou hudbou dobýja okrem rodnej Jamajky aj celý svet. Vypočujte si jej ocenený album “Rapture” a nepremeškajte jej exkluzívnu stredoeurópsku premiéru 28. augusta na festivale Uprising 2020. Z Jamajčanov sa medzi novými menami objavil reggae veterán Prince Alla, ktorý už v 60-tych rokoch spolupracoval s Joe Gibbsom, mentorom samotného Boba Marleyho.

Jeho vystúpenie je jeden veľký hudobný zážitok. Na Uprising sa po šiestich rokoch vráti Dub Fx, svetový street performer a majster beatboxu, ktorý to z pouličného buskera dotiahol na tie najväčšie pódiá bez pomoci komerčných rádií a nahrávacích spoločností. Do Bratislavy príde predstaviť aj svoj ešte horúci nový album “Roots”.

Tento rok sa na festivale predvedie aj duo Hang Massive, svetovo najznámejší hráči na Hang drum a Hand pan, ktorí na svojich videách nazbierali už vyše 100 miliónov videní. Pripravte sa na nadpozemský hudobno-vizuálny zážitok a objavte čaro tohto mystického hudobného nástroja.

Súpisku trinásteho ročníka doplnia aj traja ostrieľaní MCs, ktorí sa pridajú k už zverejneným DJ-om. Legendárneho Dynamite MC uvidíte po boku drum and bass a jungle legendy Roni Size. A spoločne s DJ Vadim-om sa na pódiu ukážu Killa P a Jman so svojou nekompromisnou lyrickou smršťou. Novinky uzatvára poľský producent Dreadsquad, ktorý zahrá spoločne so Španielom Lasai-om.

Uprising Festival 2020 sa uskutoční 28. a 29. augusta v Bratislave. Fanúšikov tento rok potešili organizátori s novými zberateľskými vstupenkami na festival, ktoré menia dizajn pri každom zdražovaní. Aktuálne je v predaji séria One Love za 45€ alebo aj špeciálne VIP lístky s množstvom výhod a možnosťou stretnúť vybraných umelcov aj osobne. Zoženiete ich výhradne iba cez www.uprising.sk

PRO TIP: Zberateľské lístky na Uprising 2020 zoženiete aj na práve začínajúcej spoločnej šnúre kapiel Polemic & Medial Banana po slovenských kluboch. Viac info na stránkach kapiel.

UPRISING PLAYLISTY

UPRISING VIDEO

https://www.youtube.com/watch?v=lDGx9sKor14&feature=youtu.be