PURITY RING NA POHODE 2020

purity ring fb

Po piatich rokoch sa vracia na scénu uznávané kanadské elektro-popové duo Purity Ring s albumom Womb. Sme radi, že svoju tretiu štúdiovku predstavia aj na letisku Trenčín.

Speváčka Megan James a producent Corin Roddick založili kapelu Purity Ring v kanadskom Edmontone v roku 2010. Už o dva roky sa uviedli debutom Shrines, na ktorom spolupracovali aj s Jonom Hopkinsom a ktorý sa dostal do koncoročných výberov najlepších nahrávok viacerých magazínov (Pitchfork, DIY, Spin, Gigwise…). Pieseň Fineshrine zaradil Pitchfork medzi najlepšie skladby uplynulej dekády. Portál retrospektívne označil Shrines za časovú kapsulu, ktorá definuje zvuk rokov 2012 a 2013. V roku 2012 vydali aj pokračovanie k prvému singlu „Belispeak“ s názvom „Belispeak II“, ku ktorému prizvali Dannyho Browna. S Dannym spolupracovali aj o rok neskôr na jeho albume Old.

Koncom roka 2014 vydali singel „Push Pull“ z druhého albumu Another Eternity. Ten vyšiel začiatkom roka 2015 a stal sa jednotkou americkej tanečnej hitparády Top Dance/Electronic Albums (Billboard). Magazín Paste ich označil za najkopírovanejšiu kapelu poslednej doby, album opäť zaradil do svojho výberu naj-albumov a ešte pochvalnejšie sa vyjadril o piesni „Flood on The Floor”, ktorú označil za azda najbrilantnejšiu produkciu roka (rezonuje rovnako na tanečných parketoch, v slúchadlách, v autách či vymakaných stereosystémoch). Ich súboj hard-trapových beatov a elektroniky podľa Paste určil vývoj indie hudby, ktorý napodobňujú mnohí ďalší, no Purity Ring zakaždým určia cestu ako prví.

Nasledovala dlhšia odmlka, počas ktorej vydali singel „Asido“ a podieľali sa na troch skladbách k albumu Witness od Katy Perry. Pred pár dňami vydali novinku „stardew“, ktorá je ukončením päťročnej pauzy, keďže začiatkom apríla na singel nadviažu tretím albumom s názvom Womb. Samotný názov albumu vystihuje jeho nosnú myšlienku – kapela na ňom pátra po úteche a mieste odpočinku. Symbolizuje túžbu ľudí v hraničných situáciách po spojení s najbližšími, túžbu po bezpečnom prístave a návrate domov, čo zaznieva aj v titulnom singli „I know it just seems far, but just be where you are“.

Potvrdení umelci: Stormzy,Lykke Li, FKA Twigs, Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, The Libertines, Metronomy, Richie Hawtin, Glass Animals, Purity Ring, Wolf Alice, Slowthai, Archive, TNGHT, Parcels, Floating Points, The HU, JPEGMafia, ZHU, Kevin Morby, Black Midi, Hatari, The Comet Is Coming, Shame, Yves Tumor, Marina Satti & Fonés, Chai, Kokoroko, Emel Mathlouthi, Iva Bittová & Dunaj, Bazzookas, Wooze, PENGSHUi, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, Black Country, New Road, Trupa Trupa, Malox, Crack Cloud, Murman Tsuladze, Shht, The Space Lady, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a mnohí ďalší.

Lístky v predaji na www.pohodafestival.sk/sk/shop.

Zdroj: TS / Anton Repka