SAShE v Žiline už po 3. krát spojí slovenských handmade výrobcov

SAShE v Žiline

Do Žiliny po roku opäť prichádza handmade trh SAShE. Podujatie plné inšpirácie už 19. mája spojí v priestoroch žilinského Event House originálnu ručnú tvorbu slovenských výrobcov, ale aj kreatívne workshopy pre deti a dospelých.

Celodenné podujatie SAShE v Žiline aj tento rok dokáže, že slovenská ručná tvorba nestráca na kvalite, originalite a najmä kráse. Už 19. mája sa v priestoroch Event House stretne približne 70 slovenských handmade výrobcov a predajcov, ktorí do svojej tvorby dávajú nápad a štýl. Návštevníci na mieste nájdu oblečenie, šperky, kozmetiku, hračky pre deti, doplnky či dekorácie do domácnosti. Už sú to 3 roky, čo sme sa spojili s tímom SAShE a spolu priniesli offline market prvýkrát mimo Bratislavu. Vďaka portálu SAShE.sk ľudia začali prezentovať čo dokážu a hodnota slovenskej ručnej práce sa tak dostala do povedomia. SAShE v Žiline spojí na jednom mieste dizajnové handmade veci s ľuďmi, ktorí ich milujú,“ uviedla Zuzana Danechová z Event House Žilina. Tento rok budú súčasťou  marketu ľanové vrecká od Abreadbag, dizajnové oblečenie od Miestni, drevené doplnky od Treaf či náramky od Peace_menka a Capricord. Návštevníci sa môžu tešiť na unikátne strihy, originálne prevedenia, výnimočné farby či minimalistický dizajn aj od slovenských značiek ako Drinkit, WEIM, RevelFactory,  Slovak Roots a LASER ART ATELIER, WHITE PAW ART, HAPITIME, sidumilu a mnohých ďalších.

Program pre deti aj dospelých

Tretiu májovú nedeľu čakajú všetkých návštevníkov nielen nákupy, ale aj tvorivé workshopy pre deti a dospelých, z ktorých si môžu odniesť vlastnoručne vytvorené produkty. Program je koncipovaný tak, aby bol vhodný aj pre tých najmenších, ktorí môžu tráviť čas v detskom kútiku. Počas celého dňa bude k dispozícii kaviareň s občerstvením a limonádový bar. V prípade pekného počasia bude otvorená letná terasa s chill-out zónou.   Stráviť príjemnú nedeľu v prostredí kreativity, dizajnu a štýlu môžete už 19. mája v priestoroch Event House Žilina. Vstupenky v hodnote 3 € zakúpite prostredníctvom siete Ticketportal.sk, Tootoot.fm alebo priamo na miesteDeti do 6 rokov majú vstup zdarma.Všetky novinky o podujatí môžete sledovať na Facebooku.