Kapela Medial Banana vzdáva poctu svojmu žánru a ohlasuje nový album!

Medial Banana botanicka 2023 4

Najznámejšia slovenská reggae kapela Medial Banana predstavuje novú skladbu s názvom “Sweet Reggae Music”, ku ktorej posiela aj tropický videoklip. Horúca letná novinka je zároveň predzvesťou pripravovaného nového albumu, ktorý plánujú Medial Banana vydať v zime 2023 pod hlavičkou vydavateľstva Reggae Callin’ Records.

“Chceli sme vzdať hold žánru, ktorému sa venujeme už roky a zároveň ukázať fans, čo pre nás reggae znamená. Preto sme sa rozhodli použiť aj autentické zábery z Jamajky, ktoré sme natočili na našom poslednom výjazde pri natáčaní dokumentu Inna Jamdown. Pesnička je napriek univerzálnemu odkazu pre mňa dosť osobná, také memento, sám som si pripomenul, čo všetko pre mňa reggae symbolizuje.” vyjadril sa Pokyman, frontman kapely Medial Banana.

VIDEO: Medial Banana – Sweet Reggae Music:

(článok pokračuje pod videom)

“Sweet Reggae Music” je skladba plná slnka, pozitívnej energie a lásky. Je to oslava reggae hudby a pocta kapely tomuto žánru. O video k sviežej novinke sa postaral filmár Lukáš Pulík (LUPIC.) a okrem záberov z koncertov za uplynulé roky sú v ňom použité aj úryvky od Dušana Husára z dokumentu Inna Jamdown, ktorý spolu s kompilačným albumom natočili Medial Banana priamo v rodisku reggae hudby, na Jamajke v roku 2016.

Medial Banana botanicka 2023 3

Nový singel “Sweet Reggae Music” je spolu s minuloročným “Niečo Dobré” len malou ochutnávkou očakávaného albumu, ktorého sa fanúšikovia kapely dočkajú už koncom tohto roka. Nový song je dostupný na všetkých hlavných hudobných platformách, vrátane streamovacích služieb a digitálnych obchodov s hudbou. Skupina Medial Banana pozýva fanúšikov, aby sa pripojili k nim na ich hudobnej ceste plnej reggae rytmov a pridali sa k oslave hudby na letnej šnúre #mbleto23.

Medial Banana je jednou z najžiadanejších kapiel na domácej hudobnej scéne a aj toto leto ich môžete zastihnúť koncertovať naprieč celým Slovenskom s niekoľkými zástavkami v susedných Čechách. Svoje energické živé vystúpenie predvedú tento rok na festivaloch Uprising v Bratislave, Grape v Trenčíne či Helfest v Prešove, ale zastihnete ich aj v mestách ako Banská Bystrica, Trnava, Žilina, Lučenec a mnohých ďalších. Termíny nájdete na domovskej stránke kapely. Ich koncerty zaručujú jedinečné hudobné zážitky, plné radosti, tanca a života.

Pre viac informácií o skupine Medial Banana, novom albume a letnej tour #mbleto23, navštívte ich oficiálnu webovú stránku alebo sledujte ich sociálne médiá.

homepage | facebook | instagram | youtube

Zdroj: TS Sveťo Moravčík