Kanadský producent Kaytranada zavíta na festival Grape!

Kanadský producent Kaytranada zavíta na festival Grape! BOMBING

Grape festival oznámil na svojom facebooku, že k nabitému zoznamu účinkujúcich pribudne ďalšie meno zo zahraničia. Niektorí z vás už možno tušili, že pôjde o chalana, ktorý sa narodil na Haiti, ale právom hrdá môže byť naňho najmä Kanada a obyvatelia Montrealu.

Louis Kevin Celestin, inak známy pod menom Kaytranada,príde na letisko do Piešťan už tento august. Pevne veríme, že poteší fanúšikov tanečnej hudby a svojím mixom housu, hip-hopu a RnB melódiami nabudí tú správnu atmosféru. Hudbe sa venuje už od štrnástich, kedy si prvýkrát vyskúšal DJing, no o rok na to mu jeho brat ukázal produkciu a odvtedy nepoľavil. Okrem vlastnej produkcie má na starosti aj remixy, kývol na spoluprácu napríklad aj s Azealiou Banks či Katy B a pripisujú mu zvuk pripominajúci legendárneho pána Yanceyho, známeho ako J Dilla. Za menej ako mesiac (presnejšie 6. mája) mu vychádza debutový album s názvom 99.9% a zavolal si naň aj duo AlunaGeorge, švédskych Little Dragon či kolegyňu z Montrealu Shay Lia.

Kaytranada sa tak pripojí k menám ako Bloc Party, MØ, Crystal Castles, Netsky live, Jake Bugg, Milky Chance, Circa Waves, Jan Blomqvist a ďalším. Nezabudni, že siedmy ročník Grape festivalu sa uskutoční 12. – 13. augusta na letisku v Piešťanoch. 

Tags: