Savages a James Blake zahrajú na dvadsiatom ročníku Pohody

Savages a James Blake zahrajú na dvadsiatom ročníku Pohody BOMBING 3

Pred malou chvíľou Michal Kaščák a Anton Repka z Pohody ohlásili v Ráne na FMku dve výrazné a podľa reakcií na facebooku aj žiadané mená do LineUpu. Z britských ostrovov na Trenčianske letisko zavíta  R&B, souloví spevák James Blake a post-punkovo noise-rocková kapela z Londýna Savages.

jamesblakeJames Blake, je anglický elektronický hudobný producent a spevák z Londýna. Zo svojím debutovým albumom (album pomenoval “James Blake”) bol v roku 2011 nominovaný na Mercury Music Prize. Zo svojím druhým štúdiovým albumom Overgrown bol nielen nominovaný ale aj získal cenu Mercury Prize v roku 2013. Na tomto albume spolupracoval s Brian Eno či rapperom RZA.

Momentálne pracuje na svojom treťom albume kde mu vypomáhajú také mená Kanye West či Bon Iver. Na festivale Pohoda by teda mohol predstaviť aj tracky z nového albumu. James Blake je výnimočný umelec a jeho koncert bude obrovským hudobným zážitkom.

Ženská rocková skupina Savages vznikla v roku 2011 v Londýne, avšak ich debutový album Silence Yourself vyšiel v roku 2013. Album sa vyšplhal na  19 miesto v ankete the UK Albums a taktiež bol nominovaný na cenu  Mercury Prize 2013. The Guardian napísal: “Vďaka manželom snívame, aké to mohlo byť, v reálnom čase počuť debutové nahrávky Public Image Ltd, Magazine, Siouxsie and the Banshees a Joy Division, cítiť, ako tie neskutočné nahrávky prichádzajú na pulty, tú nadpozemskú silu, akoby ich vysielali z iných svetov.

V tomto roku kapela vydala album Adore Life z ktorého dievčatá zahrajú aj na Trenčianskom letisku.

Na facebooku festivalu Pohoda organizátory postupne zverejnili VaultsMbongwana StarXenia RubinosLola MarshMax Jury či Moonlandingz.

Potvrdených interpretov nemusíte ani veľmi hľadať, Pohoda na svojej stránke spustila online rádio Pohoda 2016 : www.pohodafestival.sk/radio.

Od včera si môžete prenajať päťmiestne stany aj vo Family parku. V predaji sú komfortne zariadené stany Chill Village a Fox Village. Okrem toho bol spustený aj predaj stanov v Tent Inn aj na stránkach organizátorov. Organizátori taktiež potvrdili, že parkovacie miesta v sektore P1 sú už vypredané.

Viac info o festivale nájdete na www.pohodafestival.sk

 

Autor: Tomáš Ormandy