K 1. JÚNU PRIDÁME ĎALŠIE DVA DNI DETÍ – NA BAŽANT POHODE

K 1. JÚNU PRIDÁME ĎALŠIE DVA DNI DETÍ – NA BAŽANT POHODE BOMBING 1

Detský park má každoročne viac a viac návštevníkov. Tomu prispôsobujeme aj čoraz pestrejší program. Ohradený areál s veľkým šapitó a ďalším menším stanom poskytuje pohodlie, zábavu a bezpečnosť pre najmenších návštevníkov festivalu. Rodičia si vďaka nemu môžu nerušene vychutnať koncerty Die Antwoord, Manu Chaa či Einstürzende Neubauten. Ich ratolesti postráži profesionálna služba. Detský park má vlastné stanové mestečko, v ňom vlastné splachovacie WC, dve sprchy, môžu v ňom stanovať aj tehotné ženy. Rodiny parkujú vo VIP sektore najbližšie ku vstupu na festival. V parku sú tiež prebaľovacie pulty, nafukovacie atrakcie či ochranné slúchadlá na uši. Vysoké nároky nekompromisného detského diváka sú výzvou pre nás i účinkujúcich.

V máji sme postupne oznámili prvé hudobné atrakcie detského parku. SĽUK príde s predstavením Zvuky nie sú muky, Daniel Hevier a jeho Hevi Dubi Komiks Band si pripravili program s názvom „S deťmi sa dá dohodnúť“, malí diváci sa môžu naučiť aj čo to o vesmíre vďaka detskej opere Stručné dejiny vesmíru a zahrajú im aj talentovaní rovesníci z rómskeho zboru Čercheňora. Poďme si teda predstaviť ďalšie divadelné i hudobné zaujímavosti:

Luna storytelling – Chlapec bez mena

Zoskupenie Luna storytelling je interaktívne bábkové divadlo, vo svojich inscenáciách nadväzuje na rozprávačskú kultúru starého sveta. Chlapec bez mena je autorská rozprávka inšpirovaná indiánskymi príbehmi. Hlavný hrdina putuje a zažíva rôzne poučné momenty a stretnutia, aby si na konci cesty zaslúžil svoje indiánske meno. Hlavnou myšlienkou je úcta k prírode, zemi a svetu okolo nás. Luna storytelling bude zastrešovať aj workshop výroby bábok.

Divadlo PIKI – Pes (prí)tulák, Paskudárium

Známe divadlo pre deti s dlhoročnou tradíciou sa predstaví na tohtoročnej Pohode s dvoma inscenáciami. Pes (prí)tulák je príbeh jedného škaredého psíka, ktorého nikto nechce a preto sa musí túlať. Je veľmi odvážny, vytrvalý a dokáže sa vylízať zo všetkých nebezpečných situácií. Napriek všetkému verí, že niekde existuje niekto, kto ho bude mať rád. Vydá sa preto na cestu za týmto “jeho” človekom a to, či ho nakoniec nájde sa ukáže na konci rozprávky. Inscenácia Pes (prí)tulák je “o živote pod psa, o tom, že aj človek môže byť pes a hlavne o tom, ako hľadáme lásku.”

Paskudárium vzniklo podľa predlohy knihy Dušana Taragela – Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov. Diváci prichádzajú do múzea neposlušných detí, ktoré založil odborník na neposlušnosť, profesor Samojed. Divadelná exkurzia predstaví život profesora, jeho zaujímavé prístroje na meranie neposlušnosti, no najmä zoznámi s niektorými prípadmi výnimočne neposlušných detí. Prehliadka múzea sa končí vyjadrením sympatie “malým paskudníkom”, teda hravým deťom s veľkou fantáziou.

84_pi_pohoda2014

Theatre Fortissimo – Kufrík

Predstavenie Kufrík bude stretnutím so svetom pantomímy. Vystúpenie nenútenou formou vtiahne malých divákov do sledu zábavných scénok, ktoré sa rozohrávajú vďaka starému kufru a predmetom v ňom. Pantomíma je sprevádzaná slovným komentárom a hudbou, čo uľahčuje komunikáciu s obecenstvom. Deti sa zapájajú do klauniád a inšpirujú nové situácie a improvizáciu.

Bábkové divadlo na rázcestí – Čiarkolárium

Čiarkolárium je štvrtým projektom z interaktívneho cyklu Batolárium, ktorým Bábkové divadlo na rázcestí nadviazalo na svetový fenomém divadla pre najmenších. Ich cieľovou skupinou sú deti od 15 mesiacov do 3 rokov. V predstavení nejde o rozprávanie príbehu, ale skôr o kreatívnu hru a komunikáciu na základe zmyslových vnemov. Témou Čiarkolária sú čiarky, ktoré sa nachádzajú všade okolo nás a keď sú spolu, dokážu vytvoriť rôzne obrázky. Polhodinové predstavenie voľne prechádza do hry s deťmi.

Braňo Jobus – Plajko

Vedeli ste, že existuje Ústav rozvoja a nahrávania snov? Stačí zavolať a objednať si, o čom by ste chceli snívať. Japonský prístroj Načisto Harašimi vám pripraví sen podľa želania. Aj o tom je nová kniha populárneho detského spisovateľa a hudobníka Braňa Jobusa. Hlavným hrdinom knihy je handrová bábika Plajko. Braňo Jobus pokrstí nové dielo na Bažant Pohode. O hudobný sprievod sa postará skupina Záhradné domčeky, ktorá bude hrať na netradičných hudobných nástrojoch ako hrablogitara, kýblobubon či krompáčová basgitara.

Orchester ZUŠ Trenčín a zbor Piarissimo

Komorný orchester ZUŠ Trenčín má viac ako 50 ročnú tradíciu. Momentálne funguje pod taktovkou dirigentky Aleny Piatkovej. Zbor Piaristického gymnázia Jozefa Braneckého v Trenčíne, Piarissimo, vznikol v roku 1990. V roku 1999 sa z bežného zboru vyprofiloval na klasický miešaný zbor, ktorý interpretuje viachlasné svetské i duchovné skladby rôznych štýlových období – od gregoriánskeho chorálu, cez renesanciu, baroko až po súčasnú modernú duchovnú a svetskú hudbu.

Uspávanky nielen pre deti (Eva Šušková s manželom Pavlom)

Uspávanka je najnežnejším prejavom ľudovej hudobnej tvorivosti. Po minuloročnom projekte “Človekofón” prichádza Eva Šušková s výberom uspávaniek v úpravách slovenských skladateľov Jána Cikkera, Vladimíra Godára, Dezidera Kardoša, či Eugena Suchoňa. Na klavíri ju bude sprevádzať jej manžel Pavol Šuška.

Katedra hudobnej výchovy z Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského

Študenti z Katedry Hudobnej výchovy z PedF UK pripravili pre deti hudobné dielne, v rámci ktorých budú vyrábať rozličné hudobné nástroje, hrať sa hry so zvukmi, ba hudbu aj spoločne tvoriť. Okrem hudobných dielní pripravili študentky interaktívny koncert s názvom KARNEVAL ZVIERAT, na ktorom budú zábavným spôsobom spoločne s deťmi tvoriť rozmanité zvuky, či zoznamovať sa s celkom netradičnými hudobnými nástrojmi.

Kornička

Repertoár tohto folklórneho súboru s 15 ročnou tradíciou prezentuje jedinečné tanečné, piesňové a hudobné bohatstvo trenčianskeho regiónu. Tvoria ho tance, tanečné hry, zvykoslovné pásma, sólové a skupinové spevy ako aj orchestrálne skladby ľudovej hudby. Od založenia absolvoval súbor cez 500 vystúpení, mnohé v zahraniční: v Španielsku, Francúzsku, Švajčiarsku a mnohých iných európskych krajinách.

Na devätnásty ročník festivalu sa už predalo vyše 11 000 permanentiek. Pripomíname, že permanentky za 89 € sú v predaji už len týždeň – do 8.6.2015. Potom bude cena v predpredaji až do festivalu 99 €, na mieste sa budú dať kúpiť lístky za 119 . V predaji sú tiež vstupenky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S či lístky na parkovanie pre osobné automobily aj karavany.

Potvrdení účinkujúci:

Björk, Manu Chao La Ventura, Die Antwoord, FFS (Franz Ferdinand & Sparks), Einstürzende Neubauten, A-Trak, Roni Size Reprazent, Hudson Mohawke, Young Fathers, CocoRosie, of Montreal, Eagles of Death Metal, Ibeyi, Beardyman, Irie Révoltés, Tom Vek, RL Grime, Tiken Jah Fakoly, Kate Tempest, Les Ambassadeurs, Bilderbuch, Omar Souleyman, Turbowolf, Kiasmos, Hybrid Minds, Kuenta i Tambu, Heymoonshaker, Bez ladu a skladu, Para, Midi Lidi, Puding pani Elvisovej, Korben Dallas Symphony, Chiki liki tu-a, Billy Barman, SĽUK, Sendreiovci Le Orchestroha, Le Payaco, Charlotte OC, Acollective, Fat White Family, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Dÿse, Elektro Guzzi, Too Many Zooz, Lola Marsh, Tricot, Seward, Darkstar, Dakh Daughters, PINS, Fufanu, Bo Ningen, Monikino Kino, Vlasta Popić, Erotic Market, OFF!, Koven, Repetitor, Fallgrapp, Vec & Škrupo and Band, Medial Banana, Anton Maskeliade, Kippi Kaninus, DJ Click, Click Here, Mourn, Pearls Negras, Ghostigital, Kurkus, B-Complex, Genius Locci, Jimmy Pé, Zlokot, Purist, Gonsofus, Elections In The Deaftown, Čercheňora, Malalata, Komara, Transmusic Comp., Stručné dejiny vesmíru, Swingless Jazz Ensemble, Hevi Dubi Komiks Band, Martina Javor, Carpet Cabinet, Saténové ruky, Vogjektraik, Dalekko, Jamka, We Will Fail, Triple Sun, Imre Kiss, Nina Pixel, Drakh, Project 2501, Turbosampler, Anton Maskeliade, RSS B0YS, HRTL, Synus0006, Makkatu, STX

Viac info:

Zdroj: TS / Anton Repka / PR and Media Director /