Striktný hiphop ovládne piatkovú Bratislavu

Striktný hiphop ovládne piatkovú Bratislavu BOMBING

Zlatá éra hip-hopu, aj tak sa hovorí obdobiu medzi skorými 80tymi až do polky 90tych rokov, kedy sa hip hop stáva masívnou kultúrnou substanciou odboja, kvality, diverzity a najmä vplyvu na vývoj kultúry amerických pobreží. Očakávaný návrat ku koreňom cítiť aj v ostatných albumoch, čo potvrdí aj kombo Yanko Král, Fatte, Miko a Metys už v piatok 29.5. v tvojom klube.

Žiadne drahé auta, šľapky a peniaze, ale typicky experimentálne produkcie, boombap a eklektické samplovanie vynieslo do popredia mená ako Run DMC, Public Enemy, Beastie Boys, Gang Starr či Slick Rick. avšak siahajú do gangsta rapu, ktorý prevládal u prvej crew Dr.Dreho N.W.A. Wu-Tang Clan či ICE – T, alebo party rapu od Fresh Princa, DJa Jezzy Jeffa čí legendárneho MC Hammera.

DJ Yanko Kral prijal pozvanie na #coast2coast, kde sa vráti k svojim koreňom, kedy krútil gramcami ftvojomklube s legendárnou jednašeskou. Od čias boombapových beatov prešiel k aktuálnemu zvuku britských ostrovov, no osvojil si aj grime, UK garage či bass music. Piatkový basement bude patriť striktnému rapu v podaní aktuálne najlepšieho klubového DJa v hre, ktorého set bude prierezom oboch pobreží.

DJ Fatte si so sebou privezie úderné beaty a nekompromisný set. Už dlhodobo patrí medzi najaktívnejších producentov zo susedných Čiech. Prvé kontakty s hudbou siahajú až do roku 1999, kedy sa stal členom formácie Da Fu*k To. O sedem rokov neskôr stál za zrodom úspešnej formácie Ideafatte, čo predznamenalo neutíchajúci prísun produkcií. 4 štúdiové albumy IF, albumy s Restom, Mc Geyom, Nironicom a tri sólové albumy. V jeho sete čakaj viac československej produkcie, a veľa vtipných historiek!

DJ Metys ti na najrapovejšej party v meste zahrá, až pokým ho nepremôže únava z vašich tancujúcich rúk!. Od roku 2007 šéfuje mercholabelu Gramo Rokkaz, s ktorým stihol odkrútiť nespočetné množstvo parties, objaviť sa snáď v každej skrini poctivého fanúšika rapu či scutovať a skrečmi obohatiť viaceré releasy domácich interpretov. Za sebou má účinkovanie v muzikáli (!), viacero autorských akcií ako Okamžité krepčenie či Soul Food a hodiny strávené v štúdiu či ako grafik vašich hoodies.

DJ Miko kryje už niekoľko rokov chrbát pirátovi s buldozérom, Separovi, ktorý sa vyjadril, že s ním odohrá 100 koncertov za rok aj bez rádia. Okrem toho zásobuje kolegov z fachu prísnymi skrečmi, náš klub vypredanými koncertami a za sebou má niekoľko releasnutých kompilačiek. Výber zlatej éry hiphopu bude mať na starosti vynikajúci hypeman a DJ, ktorý zahrá v basemente s Yankom back 2 back.

EVENT: www.fb.com/events/938260449539210/

Vstup 3€