Hurts na svojom “Desire Tour” vypredali Bratislavu a odohrali kvalitnú show

Hurts / foto: Wikes Hlavatovič

Do Bratislavy včera zavítalo britské synth-popové duo Adam Anderson a Theo Hutchcraft, celosvetovo známe pod názvom Hurts. V rámci svojho Desire Tour k novému albumu zavítali aj do nášho hlavného mesta, kde odohrali s celou šesťčlennou kapelou pred beznádejne vypredaným Majestic Music Clubom úžasnou energiou nabitý zhruba hodinu a pol dlhý koncert.

Hurts / foto: Wikes Hlavatovič
Hurts / foto: Wikes Hlavatovič

Už dve hodiny pred koncertom sa pred klubom tvorili niekoľko desiatok metrov dlhé rady ľudí čakajúce na kapelu, ktorá headlinuje najväčším festivalom po celom svete a slovenskí fanúšikovia si istotne pamätajú ich dychberúce vystúpenie na piešťanskom festivale Grape spred šiestich rokov.

Roztancovali celý klub

Hurts hneď prvou skladbou Ready To Go z najnovšieho albumu, ktorý vyšiel len v septembri tohto roku okamžite roztancovali celý klub. Theov špecificky jemný hlas bol počas celého koncertu dopĺňaný dvomi skvelými vokalistkami, ktoré dodávali všetkým skladbám úžasný mohutný zvuk. Nechýbali ani najväčšie hity ako Wonderful Life, Wings, Some kind of Heaven, Better Than Love, či Somebody To Die For v špeciálnej akustickej verzii.

Biele ruže pre ženskú časť publika

Hurts / foto: Wikes Hlavatovič
Hurts / foto: Wikes Hlavatovič

Hra s publikom bola počas celého koncertu zvládnutá na jednotku. Ľudia sa bavili, skákali, mávali rukami zo strany na stranu, počas slaďákov nechýbali ani zapaľovače. Fanúšičkám v prvých radách sa ušlo aj pár bielych ruží, ktoré britský spevák počas koncertu hádzal do publika. Diváci si na záver obrovským potleskom vypýtali prídavok v podobe tohtoročného singlu Beautiful Ones a na záver najväčšieho hitu kapely Stay.

Koncert sa aj napriek menším organizačným nedostatkom istotne zapíše do pamäte všetkým zúčastneným. Kapelu čaká do konca tohto roka ešte 14 koncertov po Európe, preto ak ste bratislavský koncert zmeškali, určite vám odporúčame navštíviť ich už o týždeň (27.11.) vo viedenskom Gasometri. V roku 2018 Hurts uzavrú koncertnú šnúru Desire vystúpeniami po celej Ázii. Na záver už stačí len dodať, že sa veľmi tešíme až ku nám Hurts zavítajú po tretíkrát.

Text: Tomáš Karel
Foto: Wikes Hlavatovič