Headlinerom zimného Uprisingu bude hosť z Jamajky

Headlinerom zimného Uprisingu bude hosť z Jamajky   BOMBING

perfect-giddimaniŠtvrté pokračovanie Uprising Winter Edition, teda zimná verzia obľúbeného reggae festivalu, je ohlásené na 22. novembra. Netradičný, skorší dátum má aj odôvodnenie v podobe exotického hosťa. Jamajčanom totiž príde naša zima príliš tuhá, a preto sa termín presunul o pár týždňov skôr. Hviezdou UWE 2013 bude reggae spevák Perfect Giddimani.

Mr. Perfect nie je slovenskému publiku vôbec neznámy a patrí k najžiadanejším interpretom, ktorí sa predstavili na Uprisingu. Jeho energická show plná hitov ako Handcart Bwoy, Sweet Jamaica, Nuh Badda Mi či Lock Me Up patrila jednoznačne ku highlightom Uprisingu 2011. Doprovodnú kapelu budú tvoriť ostrieľaní House of Riddim, s ktorými predstaví spoločný aktuálny album, novinku Over The Top.

Vystúpi aj Deadly Hunta, Damalistik a ako domáci support sa tentokrát predvedú chalani s akustickým projektom N3O Akustika. Ide o originálne prepojenie akustického reggae s prvkami folku a world music, doplnené o zmysluplné texty frontmana Dominika a.k.a N3O. Program festivalu však ešte stále nie je kompletný, organizátori čoskoro oznámia mená ďalších vystupujúcich.

Festival Uprising Winter Edition sa rovnako ako minulý rok uskutoční v bratislavskom Ateliéri Babylon 22.11. a lístky kúpite v predpredaji v sieti Ticketportal a na stránke www.uprising.sk