ANNA CALVI V BRATISLAVE AJ S NOVÝM ALBUMOM

ANNA CALVI V BRATISLAVE AJ S NOVÝM ALBUMOM BOMBING

1407766_AnnaCalvi_Hoxton_270111_051

Anglická speváčka Anna Calvi dnes vydáva svoj nový album One Breath a na svetovom turné k nemu sa 4. marca 2014 predstaví aj na Slovensku. Dejiskom jej koncertu bude Majestic Music Club v Bratislave.

Speváčka, známa svojim výnimočným hlasovým prejavom, ostrými gitarami a skvelými živými vystúpeniami, sa slovenskému publiku predstavila už na Bažant Pohode 2012. „Anna Calvi je pre nás Nickom Caveom v ženskom a mladšom vydaní. Zaujala nás hneď prvý raz, keď sme ju videli predskakovať Caveovmu Grindermanovi. Jej koncert bude určite stáť za to, je to hypnotizujúca sila a skvelá hudba,“ hovorí Michal Kaščák, riaditeľ agentúry Pohoda Festival, ktorá koncert organizuje.

Jej prvý eponymný album bol v roku 2011 nominovaný na prestížnu Mercury Prize, ako však vraví Anna, ktorá si napísala hudbu aj texty k všetkým skladbám, One Breath je úplne iný. Pocitovo, prístupom k tvorbe, aj Anniným osobným rozpoložením. „Nazvala som ho tak, pretože symbolizuje pocit, keď ste na rozhraní. Je to moment predtým, ako sa musíte otvoriť niečomu a je to desivé. Desivé a vzrušujúce. A zároveň plné nádeje, pretože sa má stať niečo, čo sa ešte predtým nikdy nestalo,“ hovorí Anna. „Chcela som, aby na nahrávke bolo široké spektrum emócií, aby boli vyjadrené hudbou. Rovnako momenty škaredosti aj krásy.“

Vstupenky na koncert Anny Calvi budú k dispozícii v sieti Ticketportal v predpredaji za 15 eur a na mieste za 19 eur.

Organizátori z agentúry Pohoda Festival chystajú ešte tento rok aj koncert ďalšieho popredného britského interpreta – škótskej gitarovky Biffy Clyro. Kapela, ktorá je podľa časopisu NME najlepšou britskou skupinou tohto roku, sa predstaví v piatok 15. novembra 2013 tiež v bratislavskom Majestic Music Clube. Biffy Clyro sú v týchto dňoch na severoamerickej časti svojho jesenného turné k albumu Opposities a o ich vystúpeniach idú len skvelé chýry. Vstupenky za 19 eur sú stále k dispozícii v sieti Ticketportal, na mieste budú stáť 25 eur.

Nový klip Anny Calvi k skladbe Sing to me

Viac informácií o oboch podujatiach nájdete na stránke www.pohodafestival.sk