Grape festival predstavuje ďalšie štyri mená, prídu aj The Naked and Famous!

Grape festival predstavuje ďalšie štyri mená, prídu aj The Naked and Famous! BOMBING 1

Organizátori festivalu Grape pridávajú k tohtoročnej zostave ďalšie štyri mená. Miesto v nej si poistili dlhodobo vytúžení novozélanďania The Naked And Famous (čo je mimochodom, úplne skvelé), Američanka Zola Jesus a britskí zelenáči Formation a Haus.

Novozélandská kapela The Naked and Famous očarila hudobnú verejnosť už hneď na začiatku svojim debutom Passive Me, Aggressive You spred siedmich rokov. Na domácich NZ Music Awards získali osem ocenení, z toho napríklad Kapela roka, Album roka či Singel roka a aby toho nebolo málo, BBC ich v decembri 2010 nominovalo na cenu Sound of 2011. Ich klasické záležitosti ako Young Blood, Punching In A Dream, Girls Like You alebo No Way, ktoré skutočne nesmú chýbať na ktorejkoľvek indie párty, sa uchytili aj celosvetovo a kapela bola vyhľadávaným interpretom na všetkých významných festivaloch. Minulý rok im vyšiel v poradí tretí album Simple Forms a tak okrem známych hitov nám zahrajú v Piešťanoch aj nové tracky. Tešíme sa!

The Naked And Famous sa snažíme dostať na festival už šesť rokov a konečne sa nám to podarilo. Američanka Zola Jesus má zaujímavý hlas podporený podmanivým elektropopom, už minulý rok sme komunikovali s jej agentom, ale nakoniec v lete nebola v Európe. Zvyšné dve mladé kapely objavil náš booker David Urban na showcase festivale International Festival Forum v Londýne a veríme, že sa čoskoro naplno presadia na hudobnej scéne“, vyjadril sa za festival organizátor Ján Trstenský.

https://www.youtube.com/watch?v=YX2SejGh6jM

Američanka Zola Jesus, vlastným menom Nika Roza Danilova, sa síce narodila v arizonskom Phoenixe, no jej korene sa ťahajú až do Ruska. Na konte má päť radových dosiek a žánrovo by sa dala zaradiť k elektropopu. Jej silný hlas pripomína legendárnu Siouxie Sioux z formácie Siouxie And The Banshees. Na festivale sa predstaví okrem iného aj mladá britská krv v podobe kapiel Formation Haus. Obe patrili k tomu najlepšiemu, čo sa dalo vidieť na showcase festivale International Festival Forum a veríme, že návštevníci budú milo prekvapení.

Festival Grape sa bude konať 11. a 12. augusta 2017 na piešťanskom letisku. Doposiaľ svoju účasť potvrdili aj Two Door Cinema Club, Moderat, Tom Odell, Metronomy,Aurora, Cigarettes After Sex a Júniús Meyvant. Pre zakúpenie lístkov navštív web www.grapefestival.sk alebo sleduj Grape na Facebooku.

 

Zdroj: TS

Tags: