Festival Slovenské hrady už v sobotu prinesie hudobné hviezdy na Červený Kameň

Festival Slovenské hrady už v sobotu prinesie hudobné hviezdy na Červený Kameň BOMBING 7

Hviezdy slovenskej a českej populárnej hudby ako Richard Müller, IMT Smile, Olympic či Arakain s Luciou Bílou vystúpia už túto sobotu 9. septembra v hradnom areáli na Červenom Kameni. Postarajú sa tak o naozaj výnimočný záver hudobného leta na Slovensku.

Letná séria Hrady CZ prichádza po úspešnej šnúre v Čechách a na Morave už po druhýkrát aj na Slovensko v podobe festivalu Slovenské hrady. Okrem hudobného zážitku prináša návštevníkom aj možnosť spoznať našu históriu, a to či už prehliadkou hradu Červený Kameň, zahrnutou v cene festivalovej vstupenky, alebo vo forme viacerých sprievodných podujatí a atrakcií. Atmosféru podujatia môžu dotvoriť v rámci karnevalovej súťaže svojimi maskami aj samotní návštevníci. 

Festival odštartuje víťaz hlasovania

Slovenské hrady
Slovenské hrady

Festivalový areál sa otvorí dopoludnia od 10:30 h a už o hodinu na to sa rozozvučia prvé tóny hudobných kapiel, ktoré sa predstavia na dvoch pripravených pódiách. Medzi prvými vystúpia víťazi internetového hlasovania o účasť na festivale, kapela Instinct, či talentovaná pesničkárka Mirka Miškechová. Nasledovať budú koncerty speváka Tomáša Klusa, kapely Bod Omylu, legendárneho Olympicu a potom i domácej skupiny Korben Dallas

Večerný program je nabitý hviezdami

Slovenské hrady - Lucie Bílá
Slovenské hrady – Lucie Bílá

Podvečerný program o 17:00 načne nezameniteľné spojenie Lucie Bílej a kapely Arakain, ktorých vystrieda raper Majk Spirit a neskôr i kapely DesmodZoči VočiIMT Smile alebo ženská rocková kapela The Agony. Vrcholom festivalového večera na Červenom Kameni bude po jedenástej hodine večer koncert Richarda Müllera.

Aj tento rok bude karneval a veľa súťaží

Tak ako tradične na festivale České hrady, tak i na tých Slovenských organizátori tento rok naplánovali karneval. Každý kto príde v maske má istú odmenu. Oficiálne vyhlásenie masiek je vo večerných hodinách priamo na pódiu. A to nie je všetko! Do 17. 11. Bude prebiehať fotosúťaž, v ktorej výhrami sú skvelé ceny od partnerov festivalu. Stačí od fotiť skvelú fotku na festivale a na sk.ceskeamoravskehrady.cz/sk ju jednoducho pridať do súťaže.

Súťažiť sa bude napríklad o fľašu írskej whiskey Tullamore Dew 12 rokov, fľašu Metaxi 12 Stars, ceny od pivovaru Staropramen, darčeky od Tullamore Dew, a to čiapky, kšandy, tričká, darčeky od Metaxi, a to náramky, tričká, tielka a ďalšie skvelé ceny.

Vstupenky na túto jedinečnú hudobnú rozlúčku s letom v unikátnom prostredí areálu hradu Červený Kameň sú stále k dispozícii. Prostredníctvom portálu Predpredaj.sk si ich môžete do piatka 8. septembra zabezpečiť za zvýhodnenú pred predajovú cenu 22 eur. V sobotu, priamo na mieste, sa budú vstupenky predávať za 25 eur. Organizátori pripravili aj zvýhodnené ceny vstupného pre deti v sprievode rodičov či seniorov.

Všetky dôležité informácie pre návštevníkov, ako aj aktuálne správy o účinkujúcich, sú dostupné na stránke www.slovenske-hrady.sk.

Slovenské hrady

Slovenské hrady 2017 – line up

 • 11:30 – 12:00      INSTINCT – víťaz súťaže Zahraj si s kapelou na festivale Slovenské hrady
 • 12:00 – 13:00      MIRKA MIŠKECHOVÁ
 • 13:00 – 14:00      TOMÁŠ KLUS
 • 14:00 – 15:00      BOD OMYLU
 • 15:00 – 16:00      OLYMPIC
 • 16:00 – 17:00      KORBEN DALAS
 • 17:00 – 18:00      ARAKAIN & LUCIE BÍLÁ
 • 18:00 – 19:00      MAJK SPIRIT
 • 19:00 – 19:30      KARNEVAL – oznámenie najlepších masiek
 • 19:30- 20:30       DESMOD
 • 20:30 – 21:30      ZOČI VOČI
 • 21:30 – 22:30      IMT SMILE
 • 22:30 – 23:00      THE AGONY
 • 23:00 – 24:00      RICHARD MÜLLER