Swan Bride pred Timelines Tour 2017: „Na turné sa môže všetko!“

Swan Bride pred Timelines Tour 2017: „Na turné sa môže všetko!“ BOMBING 2

Pred letom vydali nový album Timelines, ktorý výborne zarezonoval medzi fanúšikmi i kritikmi, a teraz sa chystajú skladby predviesť svojim fanúšikom naživo. Žilinská formácia Swan Bride vyráža na Timelines Tour 2017, počas ktorého sa zastaví v siedmich slovenských a dvoch českých mestách.

Tá obyčajná každodennosť v našich životoch nám dáva dosť zabrať, takže o to viac energie vkladáme do muziky. Myslím si, že je to počuť aj cítiť a že rovnako to budú prežívať aj ľudia na koncertoch. My sa totiž cítime tak trochu punkovo,“ nevie sa dočkať turné gitarista a klávesák Matej Kačko Kačaljak. „Sme teraz asi v najlepšej forme, v akej sme kedy boli. S ideálnou dávkou sebavedomia a so zbierkou nových piesní, ktoré nás veľmi baví hrať,“ dodáva bubeník Mišo Michálek.

Prvý koncert odohrajú Swan Bride na domácej pôde – v rámci mestského festivalu Žilina žije. „Veľmi sa tešíme, že si zahráme v úchvatných priestoroch zrekonštruovanej Novej synagógy. Imponuje nám aj snaha organizátorov akcie z Občianskeho združenia Žilina žije, mimochodom, chalani sú zároveň členmi domácich kapiel Bod Omylu a Dave Brannigan, aj takouto cestou pozdvihnúť úroveň kultúry v meste,“ pochvaľuje si Mišo.Samozrejme, hrať doma je vždy niečo špeciálne. Určite sa na nás príde pozrieť veľa kamarátov a známych.

Kačko s úškrnom dodáva:

Aj keď, pred vlastnými sa hrá ťažšie, lebo sa neboja do očí ti povedať, že si vymäkol…

Pätorka muzikantov, okrem spomínanej dvojice ešte spevák Matej Rafa, basák Rasťo Fuxo Tupý a gitarista Martin Gálik, sa však poctivo pripravuje na všetky koncerty. Všade si so sebou berú vlastného zvukára a aj vlastné svetlá, špeciálne pripravené na Timelines Tour. „Nechceme prísť do klubu len ako kapela, čo si prišla zahrať pár pesničiek. Chceme, aby ľudia odchádzali z koncertov spokojní, a tomu prispôsobujeme aj celú koncepciu turné. My sa tešíme a veríme, že radosť budú mať aj diváci,“ láka Mišo na koncerty v Žiline, Bratislave, Prahe, Brne, Prešove, Ružomberku, Bardejove, Trenčíne a v Liptovskom Mikuláši. „Dali sme si záväzok, že budeme hrať tak, akoby toto turné malo byť naše posledné, týmto zdravíme skupinu Elán. Keď sa potom nájdeme na youtube, nech je na čo sa pozerať,“ hovorí Kačko a lakonicky dodáva: „Tešíme sa na ten únik z reality. Na turné sa môže všetko!“ A to je asi najlepšia pozvánka… 

Timelines Tour 2017

  • 22.9.     Žilina                                     Nová synagóga
  • 6. 10.     Bratislava                            KC Dunaj
  • 13. 10.   Praha                                    Cafe V lese
  • 14. 10.   Brno                                      Fléda
  • 20. 10.   Prešov                                  Christiania
  • 21. 10.   Ružomberok                        Panoptikum
  • 27. 10.   Bardejov                               Bašta
  • 28. 10.   Trenčín                                 Lúč
  • 11. 11.   Liptovský Mikuláš                Diera do sveta

Viac info:

 

Zdroj: Mário Gešvantner PR & Media